شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 16:04 منتشر شده در مورخ: 1399/03/12 شناسه خبر: 1614408
عالم اهل سنت و کارشناس فرق و مذاهب شرق گلستان:

تبیین اندیشه امام خمینی (ره) در گام دوم انقلاب ضروری است/ انقلاب اسلامی عامل وحدت مسلمین جهان

تبیین اندیشه امام خمینی (ره) در گام دوم انقلاب ضروری است/  انقلاب اسلامی عامل وحدت مسلمین جهان
عبدالجلیل آخوند فرهمند گفت: انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) نه تنها باعث از بین رفتن تبعیض در درون کشور، بلکه در جهان نیز باعث تقویت مسلمین جهان و جبهه های مقاومت علیه باطل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، عالم اهل سنت و کارشناس فرق و مذاهب شرق گلستان در گفتگو با خبرنگار ما، ضمن تسلیت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و گرامیداشت قیام خونین 15 خرداد، گفت: معرفی شخصیت امام خمینی (ره) و آثار وی به نسل نوجوان و جوان در جامعه به منظور افزایش شناخت آنان از امام راحل و بهره گیری از رهنمودهای ایشان، در ابعاد مختلف باید در اولویت قرار گیرد.

 
وی افزود: خرداد ماه یاد آور حماسه و شکوه در تاریخ انقلاب اسلامی است؛ زیرا در قیام الهی ۱۵خرداد ۱۳۴۲ اولین شکوفه حرکت و جنبش اسلامی ملت ایران به رهبری فقیه فرزانه، حضرت امام خمینی (ره) جوانه زد و ندای آزادی خواهانه و استقلال طلبانه ملت خداجوی این سرزمین جهانیان را به خود معطوف ساخت.

 عبدالجلیل آخوند فرهمند با بیان اینکه وحدت و انسجام بین مسلمانان از جمله آثار انقلاب است؛ تصریح کرد: امام خمینی(ره) با رهبری عادلانه خود به پیروزی بزرگ دست یافت و الان ما شاهد این هستیم که انقلاب اسلامی پس از 41 سال با قدرت هرچه بیشتر به راه خود ادامه می دهد.

این عالم اهل سنت اشاره ای به دستاورد های انقلاب اسلامی داشت و افزود: یکی از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران، وحدت و انسجامی است که بین مسلمانان جهان اسلام تحقق پیدا کرده که این مهم در دورترین نقاط کشور و بخصوص استان گلستان قابل لمس می باشد؛ قبل از انقلاب اسلامی در مناطق دوردست و سنی نشین استان سختیهای زیادی وجود داشت؛ از جمله اینکه در این مناطق دکتر نداشتیم و از کشورهایی چون هند و پاکستان برای معالجه بیماران می آمدند که حتی زبان هم بلد نبودند و بعد از انقلاب اسلامی حتی روستاهای دور افتاده کشور هم از تمام امکانات بهره مند شده اند.

کارشناس فرق و مذاهب شرق گلستان در پایان گفت: نهال انقلاب اسلامی توسط امام خمینی(ره) کاشته شد و امروز با وجود مقام معظم رهبری شاهد صدور آن در جهان اسلام هستیم که به واسطه آن جبهه های مقاومت تقویت و  بسیاری از کشورهای جهان چاره رهایی خود از چنگال استکبار را در گرو الگو گیری از انقلاب اسلامی می دانند.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1614408
ارسال نظر
نظرات