شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 16:07 منتشر شده در مورخ: 1399/03/12 شناسه خبر: 1614450
کرونا در کردستان می‌تازد؛

محدودیت‌های جدید کرونایی در شهرستان سنندج اعمال می‌شود

محدودیت‌های جدید کرونایی در شهرستان سنندج اعمال می‌شود
فرماندار شهرستان سنندج از روند رو به رشد شیوع کرونا و افزایش شمار افراد مبتلا در این شهر خبر داد و گفت: محدودیت‌های جدید کرونایی در روزهای آینده در این شهرستان اعمال می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، محمد ابراهیم زارعی صبح امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان سنندج، با تاکید بر اینکه شهروندان باید بهداشت فردی و نکات طرح فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرند، اظهار داشت: بازگشت سنندج به روزهای اوج شیوع کرونا بسیار خطرناک بوده و آمارها نشانگر روند بسیار سریع و گسترده ویروس در جامعه دارد.

وی افزود: با توجه به نبود درمان این بیماری تنها راه مبارزه با شیوع گسترده کرونا ویروس، رعایت بهداشت فردی و نکات طرح فاصله گذاری اجتماعی توسط شهروندان است.

فرماندار شهرستان سنندج ادامه داد: درخواست داریم مردم با رعایت این موارد حافظ جان خود، دیگر شهروندان و یاریگر تمامی اعضای ستاد مبارزه با کرونا باشند.

زارعی یادآور شد: طی چند روز آینده گشت‌های مشترک و برخورد با نقض کنندگان پروتکل‌های بهداشت عمومی آغاز می‌شود و جمع آوری دست فروشان مواد خوراکی، محدودیت تردد در آرامستان ها، فراهم کردن وسایل بهداشتی (ژل و مواد ضدعفونی) در ورودی ادارات و بانک‌ها برای ارباب رجوع و جلوگیری از ورود افراد بدون ماسک به اداراتی که محل تجمع شهروندان است به ادارات مربوطه ابلاغ می‌شود.

هر هفته حدود ۲ هزار نفر در استان کردستان قرنطینه خانگی می‌شوند

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: از اوایل اسفند ماه سال گذشته تاکنون ۴۸ هزار نفر در تماس با افراد مبتلا به کرونا در استان قرنطینه خانگی شدند.

ابراهیم قادری اظهار کرد: در حال حاضر براساس تجربه دیگر کشورها، ماندن در خانه تأثیر قطعی بر شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا را دارد.

وی افزود: در حالی که ضرورت ماندن در خانه به دلیل شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا تقریباً از همه‌سو به گوش می‌رسد، متأسفانه مردم در خانه نمی‌مانند و با این کار کرونا را دست کم می‌گیرند که همچنان شاهد استمرار این بیماری در استان و به ویژه سنندج هستیم.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بی اهمیتی یا دست کم گرفتن کرونا توسط گروهی از مردم و رفت‌وآمدهای غیرضروری در سطح شهر در حالی اتفاق می‌افتد که کرونا از همه قشرها قربانی گرفته است لذا توجه به این موارد شمار مبتلایان را کاهش می‌دهد.

وی با اشاره به اهمیت قرنطینه خانگی در مقابله با کرونا، گفت: هر هفته حدود ۲ هزار نفر در استان قرنطینه خانگی می‌شوند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از بهبودی یک هزار و ۵۹۸ بیمار مبتلا به کرونا در استان خبر داد و گفت: از اوایل اسفند ماه سال گذشته تاکنون قریب به ۴۸ هزار نفر در استان قرنطینه خانگی شدند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1614450
ارسال نظر
نظرات