شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 13:22 منتشر شده در مورخ: 1399/03/12 شناسه خبر: 1614465
مدیرکل ثبت احوال کرمانشاه:

کارت هوشمند ملی تولید داخل به زودی برای همه متقاضیان صادر می‌شود

کارت هوشمند ملی تولید داخل به زودی برای همه متقاضیان صادر می‌شود
صادق خدادادی گفت: کارت هوشمند ملی تولید داخل به زودی برای همه درخواست کنندگان صادر می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صادق خدادادی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد  اظهار داشت: کل واجدین شرایط دریافت کارت ملی هوشمند در استان کرمانشاه، یعنی افرادی ۱۵ سال به بالا، یک میلیون و ۶۲۹ هزار و ۷۳۷ نفر است.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه افزود: تا کنون یک میلیون و ۴۴۵ هزار و ۹۸۵ نفر درخواست کارت هوشمند را تکمیل و تحویل ثبت احوال داده‌اند.

این مسئول با اشاره اینکه صدور کارت هوشمند ملی به تدریج در حال انجام است، عنوان کرد: به علت تحریم‌ها هم اکنون یک شرکت ایرانی کار صدور این کارت را برعهده گرفته و به زودی برای تمامی درخواست کنندگان کارت صادر خواهد شد.

خدادادی بیان داشت: در حال حاضر ۶ هزار و ۸۸۳ کارت صادر شده نیز در مراکز ثبت احوال استان موجود است که صاحبان آنها برای دریافتشان مراجعه نکردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر کارت‌های ملی سابق فاقد اعتبار است و این افراد برای انجام کارهای مختلف از جمله ثبت نام در مراکز مختلف، کارهای بانکی و… نیازمند کارت هوشمند ملی و یا رسید تحویل مدارک کارت ملی هوشمند هستند.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه تصریح کرد: قرار است در آینده نیز کاربردهای دیگری به کارت هوشمند ملی اضافه شود و تجمیع برخی کارت‌ها در این یک کارت انجام شود.

خدادادی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۶ هزار و ۵۶۶ ولادت در استان کرمانشاه به ثبت رسیده که این آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۱/۳ کاهش داشته است.

این مسئول در ادامه افزود: از مجموع ولادت‌های ثبت شده سال گذشته در استان کرمانشاه ۱۳ هزار و ۹۴۵ مورد معادل ۵۲/۵ درصد پسر و ۱۲ هزار و ۶۲۱ مورد معادل ۴۷/۵ درصد دختر است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1614465
ارسال نظر
نظرات