شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 07:43 منتشر شده در مورخ: 1399/03/13 شناسه خبر: 1614569
معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر:

مسئولان ساده زیستی امام خمینی (ره) را الگوی زندگی خود قرار دهند

مسئولان ساده زیستی امام خمینی (ره) را الگوی زندگی خود قرار دهند
معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: روحیه ساده زیستی امامین بر همگان آشکار ااست، و مسئولان نیز باید این روحیه را در خود حفظ کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ سهراب انبارکی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در گفت و گو با خبرنگار سپاس با تسلیت به مناسبت سالروز رحللت جانسوز امام خمینی(ره)، اظهار کرد: راه امام و کلام امام منبعث از تعالیم وحیانی و روش و منش ائمه معصومین (ع) بوده و این روش و منشی که در راه امام عزیز بود نیز هم اکنون در ویژگی ها و خصوصیت های مقام معظم رهبری هم هویدا است.

وی گفت: دشمنان در طی سال های اخیر برای به انزوا کشیدن انقلاب اسلامی پیوسته در تلاش هستند که بتوانند در اندیشه های تابناک معمار کبیر انقلاب اسلامی مخصوصا تفکرات نسل جوان ایجاد انحراف کنند.

انبارکی افزود: در بررسی تحریفات ایجاد شده مشاهده می کنیم که این تحریفات می تواند در حوزه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی رخ دهد؛ مثلا در حوزه مسائل سیاسی، زمانی که فرموده های حضرت امام را واکاوی می کنیم، مشاهده می کنیم که امام هیچ وقت، جغرافیایی برای حوزه مقاومت ترسیم نکردند و ایشان فرموده اند: هرجای عالم صدای یک مظلومی بود باید برای دفاع از وی اقدام کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق استان بوشهر تصریح کرد: امروز اگر در آمریکا یک سیاه پوست آمریکایی توسط دولت نامشروع آمریکا مورد هتک حرمت قرار گیرد و مقتول واقع می شود ما نمی توانیم نسبت به این حرکت غیر انسانی دولت آمریکا بی تفاوت باشیم؛ ما نه تنها نسبت به مسلمانان بلکه نسبت به بشریت و انسانیت در تمام جهان دارای حساست ویژه ای هستیم.

وی افزود: امام راحل همیشه بین خودی و غیر خودی مرز ایجاد می کردند و این مصداق بارز تولی و تبری وی بوده است.

انبارکی افزود: در قرآن وآموزه های دینی اسلام، اشاره شده است که شیطان همیشه در تلاش برای این است که بشریت را از مسیر هدایت گمراه کند و امروز هم در جهان بشریت افرادی شیطان صفت می باشند.
وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) طرفدار جبهه مقاومت بود و در حوزه های مقاومت نظامی حرف اول می زد، افزود: امروز نیز مقام معظم رهبری در حوزه مسائل اقتصادی، دیپلماسی،دیپلماسی مقاومتی و فرهنگ، فرهنگ مقاومتی است.
انبارکی افزود: امام همیشه تأکید بر تقویت بنیه دفاعی کشور در جهت بازدارندگی بودند، مقام معظم رهبری هم دارای این تفکر و اندیشه می باشد.
معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: امام پیوسته طرفدار اقشار محروم و مستضعف جامعه بود اما امروز برخی در جامعه ما هستند که می گویند در مسیر توسعه برخی افراد باید زیر چرخدنده های توسعه له شوند در حالی که در اندیشه های مقام معظم رهبری که اخیرا به مجلس شوری اسلامی نیز تأکید کرده است، بر این بود که مواظب اقشار ضعیف جامعه باشید.

وی گفت: درحوزه مسائل فرهنگی مقام معظم رهبری و حضرت امام تأکید فراوان بر سبک زندگی اسلامی دارند و در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که مقام معظم رهبرش اشاره فرمودند بحث توجه به سبک زندگی اسلامی است که متأسفانه برخی به دنبال ترویج مظاهر فرهنگی غرب در کشور هستند.

انبارکی گفت: یکی دیگر از اندیشه ها، بحث ولایت مداری امام راحل بوده است تا وقتی که حضرت آیت الله بروجردی در قید حیات بودند امام مقابله با نظام طاغوت را به احترام و به حرمت آیت الله بروجردی به شکلی دنبال کردند که جایگاه این مرجع جلیل القدر زیر سؤال نرود.
ما باید همه بدانیم که اگر انقلاب بخواهد در مسیر خود، در مسیر امام، در مسیر نگاه تمدنی و در مسیری که منجر به ظهور یگانه منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله اعظم (عج) شود،حرکت کند، باید در مسیر ولایت حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: روحیه ساده زیستی امامین بر همگان آشکار ااست، و مسئولان نیز باید این روحیه را در خود حفظ کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1614569
ارسال نظر
نظرات