شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:45 منتشر شده در مورخ: 1399/03/13 شناسه خبر: 1614713
یک کارشناس ارشد مسائل سیاسی عنوان کرد:

تبلور راه امام خمینی(ره) در سیره رهبر معظم انقلاب/آمریکا در برابر تفکر ولایت فقیه به زانو در آمده است

تبلور راه امام خمینی(ره) در سیره رهبر معظم انقلاب/آمریکا در برابر تفکر ولایت فقیه به زانو در آمده است
علی کیخا گفت: مقام معظم رهبری همان حرکت و شیوه حضرت امام (ره) را دنبال کرده اند و حتی اندکی از این راه کوتاه نیامده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، به جرئت می توان 14 خرداد ماه سال 68 را از تلخ ترین و غمبارترین روزهای تاریخ ایران برشمرد، هنگامی که خبر رحلت ملکوتی امام خمینی (ره) از طریق رادیو و تلویزیون به اطلاع مردم رسید فضای سکوت و ماتم سراسر کشور را فرا گرفت و چند ساعت پس از آن ملت ایران یکپارچه سیاهپوش شد و هرکس در حد توان خود تلاش کرد در برپایی مراسم بزرگداشت رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران قدم موثری را بردارد.

 اما دراین میان آن چه باعث التیام یافتن درگذشت رهبر کبیر انقلاب اسلامی شد، انتخاب درست و انقلابی مجلس خبرگان رهبری بود، انتخابی که صالح ترین و کارآمدترین جانشین را برای هدایت امت اسلامی برگزید.

انتخاب آیت الله العظمی خامنه ای به عنوان رهبر جدید انقلاب اسلامی موجی از شور و نشاط را در میان آحاد ملت ایران ایجاد کرد به طوری که بسیاری از مردم برای تجدید میثاق با رهبر انقلاب با ایشان دیدار کردند.

مقام معظم رهبری حرکت و شیوه حضرت امام (ره) را دنبال کرده اند

علی کیخا، کارشناس ارشد مسائل سیاسی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: در زمان رحلت امام خمینی (ره) در سال 68 مقام معظم رهبری رئیس جمهور بودند که با شروع جلسه خبرگان رهبری نمایندگان این مجلس به نتیجه رسیدند که با توجه به توصیه‌های حضرت امام (ره) و تاکید ایشان آیت الله خامنه ای را به عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران انتخاب کنند که برکات زیادی برای کشور داشت.

وی بیان کرد: پس از رحلت امام خمینی (ره) و انتخاب مقام معظم رهبری، چه در بخش روحانیت و چه در بخش غیر روحانیت با تحریک عوامل خارجی به دنبال تحریف خط حضرت امام بودند، چرا که فردی به نام امام خمینی قیام کرد و انقلابی به وجود آمد که با نبودن وی این کار خاتمه می یابد و با این تحریف ها تلاش می کردند مردم را نسبت به انتخاب رهبر بعدی دلسرد کنند.

به گفته این کارشناس، مردم با هوشیاری تمام تجمع بزرگی در تهران برای تشییع جنازه حضرت امام رحمت الله ایجاد کردند و در همان بهشت زهرا (س) که خبر انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان رهبر پس از امام خمینی (ره) از صدا و سیما پخش شد علی رغم این که سوگوار بودند شادمان شدند.

کیخا اضافه کرد: این شادمانی در میان مستضعفان دیگر کشورها نیز به وجود آمد، زیرا ادامه دهنده راه حضرت امام فردی مدیر، مدبر و سیاستمدار است که در آن زمان بسیار تاثیرگذار بود.

وی تصریح کرد: امام خمینی به دنبال ایجاد حکومت اسلامی یا به تعبیر خود ایشان  اتحاد جماهیر اسلامی بودند و همه کشورهای مسلمان را می خواستند علیه استکبار جهانی متحد کنند و وحدت میان آنها را به وجود آورند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: مقام معظم رهبری تاکنون همان حرکت و شیوه حضرت امام (ره) را دنبال کرده اند و حتی اندکی از این شیب کوتاه نیامده اند، بنابراین ما شاهد انتخاب رهبری با بصیرت، هوشیار، حکیم و دانا بودیم که توانسته است بیش از ۳۰ سال بعد از رحلت امام خمینی این کشور و حتی جهان اسلام را مدیریت کند.

کیخا گفت: مقام معظم رهبری با درایتی که داشتند توانستند توطئه های استکبار جهانی آمریکا و انگلیس را علیه مسلمانان در جهان داشتند مدیریت کنند.

وی اظهار کرد: بسیاری از سیاستمداران آمریکایی اذغان کردند برای برخورد با ایران و دیگر مسلمانان ماه ها بحث و تفکر می کنند، اما رهبر جمهوری اسلامی ایران با سخنرانی یک ساعته همه برنامه‌ریزی‌های چند ماهه آن ها را خنثی می کند.

کیخا گفت: این اقدام نشان دهنده درایت و هوشیاری حکیمانه مقام معظم رهبری است و باعث شد تا همچنان جمهوری اسلامی ایران پیشرفت داشته باشد و توطئه های دشمنان را خنثی کنند.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در زمان انتصاب ایشان به این سمت فرمودند همان راهی را می روم که حضرت امام رفتند و دقیقا مانند فرمایش امام علی (ع) است، زیرا هنگامی که به عنوان خلیفه انتخاب شد فرمودند همان راهی را می روم که پیامبر گرامی اسلام رفتند، مقام معظم رهبری نیز به دنبال همین هدف بود و از ابتدا نیز این موضوع را اعلام کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1614713
ارسال نظر
نظرات