شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 12:43 منتشر شده در مورخ: 1399/03/13 شناسه خبر: 1614728

همه چیز درباره آموزش بورس بین المللی فارکس

همه چیز درباره آموزش بورس بین المللی فارکس
در این مقاله از آموزش بورس ما قصد داریم در زمینه بازار بورس فارکس با شما صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این زمینه با شما به اشتراک بگذاریم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در ادامه با ما همراه باشید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بورس یکی از مهم ترین شیوه های سرمایه گذاری سالم به شمار می رود و امروزه بسیاری از ایرانیان به دنبال روش هایی هستند که بتوانند سرمایه خود را به گردش بیندازند و یا حداقل بتوانند آن را حفظ کنند. شاید در این مورد به فکر بازار بورس هم بوده اید ولی علاقمند هستید که در بازار بورس به صورت بین المللی عمل کنید و دوست ندارید که وارد بازار بورس داخلی شوید. در این مقاله از آموزش بورس ما قصد داریم در زمینه بازار بورس فارکس با شما صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این زمینه با شما به اشتراک بگذاریم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در ادامه با ما همراه باشید.

تا به حال فکر کرده اید که در ازای هر یک یورو چقدر می توانید دلار داشته باشید؟ یا به این موضوع فکر کرده اید که تاثیرات جهانی نظام پولی و بانکی تا چه حد می تواند باعث شود که یک ارز خارجی بتواند رشد یا نزول داشته باشد؟ در صورتی که علاقمند به درآمد ارزی هستید و همچنین دوست دارید وارد بازار بورس شوید، ما در این مقاله قصد آموزش بورس فارکس را داریم که در یک واقع یک بازار بورس برای نرخ تبدیلات ارزی به شمار می رود. ما قصد داریم در این مقاله اموزش بورس به شما بگوییم که چطور می توانید با ورود به بازار فارکس سرمایه خود را رشد دهید و یا چطور می توانید سرمایه خود را حفظ کنید.

آموزش بورس و فارکس

قدم اول آموزش بورس بین المللی : فارکس چیست؟

تصور کنید که هنوز پول به وجود نیامده است و ما در معاملات روزمره خود از سکه استفاده می کنیم. طبعا سکه ای که در کشور ایران ضرب می شود با ارزش سکه ای که در توران ضرب می شود متفاوت است. یعنی مثلا شما با هر سکه ایرانی می توانید کالایی را خریداری کنید که اگر بخواهید با سکه تورانی آن را خریداری کنید، باید دو سکه پرداخت کنید. این تفاوت میان ارزش دو سکه ایران و توران، به دلیل شرایطی مثل جنگ و قحطی یا نقدیندگی بالای توران به وجود آمده است و این شرایط همواره ثابت نیست. حال افرادی در این بازار با توجه به پیش بینی های آینده بازار، سکه تورانی را به قیمت نصف سکه ایرانی خریداری می کنند و سرمایه خود را در این سکه بالا می برند، سپس بر اساس پیش بینی های انجام شده، زمانی که ارزش سکه ایران و توران برابر شد، دو برابر سرمایه اولیه خود را دارند. این مثال را می توان به عنوان ساده ترین تعریف از آموزش بورس بین المللی فارکس عنوان کرد.

در واقع در آموزش بورس فارکس شما باید بدانید که کدام ارز خارجی را بر اساس پایه کدام ارز خارجی ثانویه بخرید تا در صورت رشد ارزش ارزی، سود داشته باشید. البته این همه آن چیزی نیست که در مورد بازار بورس فارکس و آموزش بورس این بازار باید بدانید و ما قصد در ساده سازی مفهوم بازار بورس فارکس در این قسمت داشته ایم. در ادامه بیشتر با آموزش بورس بین المللی آشنا خواهیم شد.

فارکس چیست

قدم دوم آموزش بورس بین المللی : با Exchange Rate آشنا شوید

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در مورد آموزش بورس بین المللی فارکس باید بدانید، Exchange Rate یا نرخ تبدیل می باشد. تصور کنید که ارزش هر یورو در مقابل دلار آمریکا برابر با 1.13 می باشد. یعنی هر یورو 1.13 برابر دلار آمریکا می باشد. در این شرایط ما Exchange Rate برای تبدیل یورو به دلار را برابر با 1.13 در نظر می گیریم. در آموزش بورس بین المللی فارکس باید در نظر داشت که این نرخ دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و در واقع شما به عنوان یک سرمایه گذار باید بتوانید با تحلیل تکنیکال بازه های زمانی گذشته و همچنین تحولات سیاسی که ممکن است رخ دهد، این نرخ بالاتر می رود و یا پایین تر می آید و بر این اساس نسبت به تبادل اقدام نمایید.

آموزش بورس بین المللی به دلیل قواعد و قوانین زیاد ولی همواره ثابتی که دارد بسیار ساده است و هر سرمایه گذار می تواند به سادگی وارد این بازار شود و سرمایه گذاری را آغاز کند. اما آیا بورس بین المللی فارکس تنها برای تبدیل ارز های خارجی کاربرد دارد و یا برای سایر مواد و فلزات گران بها می تواند کارایی داشته باشد؟ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا بیشتر در این زمینه به شما اطلاعاتی را ارائه دهیم.

چه چیزهایی توسط کارگزار فارکس ارائه می شود؟

یکی از مهم ترین مباحث پیرامون آموزش بورس فارکس را می توان محصولات و خدماتی که در این بازار بورسی ارائه می شود دانست. در واقع زمانی که شما می خواهید وارد بورس بین المللی فارکس شوید، باید مانند بورس ایران با یک کارگزار بورس فارکس قرارداد ببندید و نمی توانید به صورت مستقیم سرمایه گذاری را در این نظام بورسی انجام دهید. یک کارگزاری بورسی فارکس می تواند برای حامل های انرژی مانند نفت و گاز و یا برای فلزات گرانبها مانند طلا برای شما سرمایه گذاری انجام دهد. همچنین شما می توانید پس از طی آموزش بورس نسبت به ورود به بازارهای بورسی دیگر مانند داوجونز از طریق بازار بورس فارکس اقدام کنید. این مهم است که شما آموزش بورس را به صورت حرفه ای پشت سر بگذارید و بتوانید به سادگی وارد این بازار شوید. در صورتی که سوالی در زمینه خرید از بازار فارکس داشته باشید می توانید از کارشناسان بورس بین المللی که در زمینه آموزش بورس در حال فعالیت می باشند سوالات خود را بپرسید. در ادامه این مقاله به بررسی امواج الیوت می پردازیم و در این زمینه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. برای اینکه اطلاعات کاملی درباره فارکس به دست بیاورید مقاله فارکس چیست را حتما مظالعه کنید اطلاعات کامل و جامعی درباره فارکس قرار داده شده است.

بورس و امواج الیوت

با امواج الیوت بیشتر آشنا شوید

یکی از مهم ترین دلایلی که بسیاری از مردم را به سمت بازار بورس تشویق می کند، این تصور است که بازار بورس و آموزش بورس به این دلیل که همواره یک سری رفتارهای تکراری و از پیش قابل پیش بینی دارد، می تواند بهترین محل برای سرمایه گذاری به شمار رود. در واقع این تفکر توسط آقای الیوت و در دهه 30 میلادی پایه گذاری شده است و از همین روی می توان گفت که این تفکر و این کشف آقای الیوت باعث یک جهش بزرگ برای ورود و آموزش بورس برای مردم بود. الیوت معتقد بود که ما می توانیم الگوهای تکراری بورس را کشف کنیم و بر این اساس به معامله گری در بازار بورس بپردازیم.

آموزش بورس بر اساس امواج الیوت

یکی از مهم ترین متدهایی که برای آموزش بورس می تواند بسیار جوابگو باشد، تبعیت از قوانینی است که توسط الیوت دریافت شده است. الیوت به طور کلی در مورد آموزش بورس معتقد بود که بازار بورس مانند امواجی است و سرمایه گذاران منتظر ورود سرمایه های جدید به بازار بورس هستند تا بتوانند بر روی این امواج تازه وارد شده به بازار بورس، رشد چشمگیری را در سرمایه خود مشاهده کنند. به طور کلی در آموزش امواج الیوت ، به سرمایه گذاران بورسی گفته می شود که هر سهام، ارزش ذاتی خود را دارد و سپس در پنج مرحله این سهام به حداکثر قیمت خود می رسد. افرادی موفق خواهند بود که بتوانند پیش از این 5 موج نسبت به خرید سهام اقدام نمایند. البته می توان گفت که این روش از آموزش بورس بیشتر برای کسانی می تواند مناسب باشد که کمتر به فکر نگهداری سهام خود هستند و بیشتر می خواهند با خرید و فروش سهام کسب درآمد داشته باشند. البته این تمام تفکرات الیوت نبوده و اگر بخواهید به طور کامل با نظریه امواج الیوت آشنا شوید، باید کتاب آموزش بورس الیوت را مطالعه فرمایید. در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید و یا می خواهید بیشتر با این روش از سرمایه گذاری و آموزش بورس آشنا شوید می توانید با کارشناسان بازار بورسبین المللی ارتباط برقرار کنید و سوالات خود را در این باره بپرسید. این خدمات می تواند به شما کمک کند تا سرمایه گذاری موفق تری را تجربه فرمایید.

کلام آخر

ورود به بازار بورس بین المللی نیازمند آموزش بورس به صورت حرفه ای می باشد و کسانی در این بازار موفق خواهند بود که بتوانند در این زمینه اطلاعات لازم و کافی را داشته باشند. در صورتی که می خواهید با آموزش بورس و ورود به بورس بیشتر آشنا شوید می توانید این مقاله را مطالعه کنید و بر این اساس نسبت به ورود در بازار بورس اقدام نمایید. این مقاله به گونه ای تدوین شده است که بتواند راهنمای خوبی برای کسانی باشد که قصد ورود به بازار بورس بین المللی را دارند. در آموزش بورس باید بدانید که تا حد امکان باید از سفته بازی در این بازار پرهیز کنید تا بتوانید به سادگی به رشد سرمایه برسید. در واقع می توان گفت آموزش بورس برای کسانی که علاقمند به سرمایه گذاری های بلند مدت هستند می تواند گزینه ای مناسب به شمار رود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1614728
ارسال نظر
نظرات