شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:58 منتشر شده در مورخ: 1399/03/13 شناسه خبر: 1614764
عالم اهل سنت کردستان:

باید از زندگی و مبارزات امام خمینی (ره) درس عبرت بگیریم

باید از زندگی و مبارزات امام خمینی (ره) درس عبرت بگیریم
امام جمعه بانه گفت: سالگرد ارتحال امام (ره) فرصتی دوباره است تا زندگی و مبارزات ایشان را مرور کرده و از آن درس عبرت بگیریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ماموستا عبدالرحمن خدایی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با بیان اینکه امام خمینی (ره) سال های قبل و بعد از انقلاب اسلامی با رهبری هوشمندانه توانستند پرچم اسلام را بر فراز جهان برافرازند، گفت: سالگرد ارتحال امام (ره) فرصتی دوباره است تا زندگی و مبارزات ایشان را مرور کرده و از آن درس عبرت بگیریم.

ماموستا خدایی بیان کرد: امام (ره) شخصیتی برجسته بود که تأثیری عمیق و سرنوشت ساز بر تاریخ کشور کهن ایران گذاشت و همزمان اراد مردم و آئین آنها یعنی اسلام را در چهارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران متجلی کرد.

وی در ادامه افزود: ویژگی های بارز امام (ره) باعث شده تا با وجود گذشت ۳۲ سال از ارتحال امام خمینی (ره)، یاد وی همچنان در دل‌ها زنده و رهنمودهایش راهگشای مسائل و مشکلات است. اخلاص و دینداری، مردمی بودن، ساده زیستی و احترام گذاشتن به حقوق انسان ها از ویژگی‌های برجسته امام خمینی بود.

وی با اشاره به اینکه اقتدار و عزت ایران اسلامی حاصل تحقق آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: جامعه امروز ما با توجه به داشتن دشمنان قسم خورده، نیاز به اتحاد و همدلی بین آحاد مختلف مردم جامعه و انسجام بیشتر دارد.

وی با بیان اینکه امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا  مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی برگزار نمی‌شود اظهار کرد: استفاده از فضای مجازی و ظرفیت‌های آن قطعا یکی از بهترین راه هایی است که می تواند تاثیر زیادی در زنده نگه داشتن و حفظ یاد وخاطره این مرد بزرگ تاریخ گذاشته وبی شک یاد ایشان همیشه درقلب مردم و راهشان ادامه دارد.

امام جمعه بانه ضمن تسلیت سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ، حضرت امام خمینی (ره) عنوان کرد: گرامیداشت ، سالروز ارتحال ملکوتی امام خوبی ها رمز پایداری انقلاب اسلامی و اوج اتحاد ولایتپذیری مردم ایران است، مردم ایران در طول حیات سیاسی روزی غمبارتر و تلخ‌تر از ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ را تجربه نکرده اند، روزی که امام خمینی (ره) رهبر بزرگ و دوراندیش خود و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را از دست دادند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1614764
ارسال نظر
نظرات