شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:54 منتشر شده در مورخ: 1399/03/14 شناسه خبر: 1614986
کارشناس مسائل سیاسی:

ابعاد مختلف شخصیت امام خمینی(ره) یک الگو برای تمام بشریت است

ابعاد مختلف شخصیت امام خمینی(ره) یک الگو برای تمام بشریت است
رحیمی کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) ابعاد بسیار وسیعی دارد گفت:ابعاد مختلف شخصیت امام خمینی (ره) یک الگو برای تمام بشریت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ امام خمینی(ره) محور و نماد وحدت مسلمانان جهان است که توانست با ارائه مکتب سیاسی اسلام و ترویج اسلام ناب محمدی(ص) بر همه تلاش‌ها و تهاجمات دشمن خط بطلان بکشد و امروز تمام آزادی خواهان دنیا از حضرت امام به عنوان رهبری شجاع و بصیر نام می‌برند که توانست با قیام تاریخی خود انقلاب اسلامی ایران را در دنیا مطرح کند.

اندیشه بلند امام راحل در قلب اروپا، آسیا و حتی آمریکا رسوخ پیدا کرده و انقلاب امام به معنای واقعی صادر شده و همه دلدادگان سعی می‌کنند مرام و اندیشه امام را فراروی خود قرار دهند. اگر امروز انقلاب اسلامی توانسته است در قله عظمت و اقتدار قرار گیرد به خاطر همین رهبری داهیانه بنیان‌گذار کبیر و در تداوم آن رهبر معظم انقلاب است که دشمنان این نظام و انقلاب را به نقطه استیصال کشانده است. همه وظیفه داریم در تجدید میثاق با آرمان‌ها و اندیشه امام و آشنایی نسل جوان با وصایای آن حضرت برنامه‌های متنوعی را در سالگرد عروج ملکوتی آن پیر مراد انجام دهیم.

رحیمی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: شخصیت امام راحل به عنوان نقطه عطف در تاریخ بشریت است. تحولی که حضرت امام در مباحث زمام داری، تحول در مباحث مختلف از جمله اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و نوع نگرش به مردم ایجاد کرده است تحولی خاص است. چرا که در همه زمینه ها تحولی عظیم ایجاد کرده است.

وی در ادامه گفت: در انقلاب اسلامی امام راحل نوع نگاه به حاکمیت را تغییر دادند به گونه ای که بعد از حکومتی که پیامبر(ص) و بعد حضرت علی(ع) شروع کردند، امام خمینی(ره) بود که با اتکا به آرا مردم و جوانان و نیروهای مختلف انقلاب اسلامی را پایه گذاری کردند.

رحیمی افزود: این نظام علی رغم دشمنی دشمنان متعدد ، در بحث جنگ تحمیلی و... که استعمار و استکبار ایجاد کردند، با قدرت به حرکت خود ادامه می دهد و روز به روز بالنده تر می شود. در مقابل ایدئولوژی اسلامی و ایدئولوژی که رهبر انقلاب اسلامی از اسلام ترسیم کردند ادامه پیدا خواهد کرد تا نهایتا در مقام نظام های گوناگون امپریالیسم و سوسیالیسم ایستادگی خواهد کرد و در مقابل گرفتاری های غرب روز به روز افزون تر خواهد شد.

کارشناس سیاسی در پایان تصریح کرد: ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) ابعاد بسیار وسیعی دارد که در سطوح مختلف اقتصادی، سیاستی و فقه قابل مطالعه است و آثار امام در مدتی که انقلاب اسلامی را رهبری کرده است می تواند برای سایر حکومت ها الگو باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1614986
ارسال نظر
نظرات