شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 14:00 منتشر شده در مورخ: 1399/03/14 شناسه خبر: 1615018
تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی؛

قیام خونین 15 خرداد سرآغاز شکوفایی نهضت و انقلاب اسلامی است

قیام خونین 15 خرداد سرآغاز شکوفایی نهضت و انقلاب اسلامی است
تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی گفت: 15 خرداد نقطه ی آغازی ‌ بود برای جهانی شدن و‌اشکار شدن فرهنگ مهدوی و توانست جوامعی که قرن های بسیار در ظلم‌و‌تاریکی‌زندگی‌ میکردند را به سمت روشنایی هدایت کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد رضا بسیج تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی در گفت و‌گو با خبرنگار جهانبین‌نیوز؛ گفت: تحولات سیاسی جوامع بشری را می‌توان هم از لحاظ درون زمانی و هم از منظر فرا زمانی مورد بررسی قرار داد.

وی‌افزود: با نگاهی فرازمانی به انقلاب اسلامی به خصوص رویداد ۱۴ و ۱۵ خردادماه به این‌مسئله پی می بریم که برای محیا شدن و ایجاد بستری های لازم  زمینه های ظهور منجی‌عالم که جز وعده ها و‌سنت های قطعی پروردگار است تنها یک شرط لازم است و آن مقبولیت‌مردمی است.

بسیج ادامه داد: این بدان معناست که جامعه به سمت و سویی برود که پذیرای چنین تحول بزرگی در جهان باشد و  برای وقوع چنین تحولی باید زمینه های لازم توسط جوامع بشری پدید آید.

وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی و به خصوص این‌رویداد بسیار مهم یک رویدادی است که  زمینه ‌بسترسازی در راستای مقبولیت در جوامع بشری را فراهم می کند.

بسج افزود: از سویی ظلم ‌و جوری که در‌جهان‌افزون می شود و از یک‌جهت جوامعی هستند که در عدالت و آرامش  توام با  تمدن زندگی می کنند  لذا افرادی که در‌جریان‌ظلم‌قرار‌گرفتند پذیرای یک زندگی جهانی عادلانه می شوند.

وی‌با اشاره به اینکه فرهنگ مهدوی مواردی  با فرهنگ جاهلی و دجالی حرکت می کند، افزود:  از اینارو از سوی حضرت امام فرهنگی پدید آمد و هر قدر این فرهنگ قوی تر شده دشمنی دشمنان نیز بیشتر می‌شود و در‌حال حاضر این تحرکات دشمنان دانا ‌و دوستان نادان در میدان دشمن دلیل واضحی بر جهانی شدن فرهنگ مهدوی است.

بسیج خاطرنشان کرد: در این میان جایگاه حضرت امام به‌ عنوان پدید اورنده و موسس  این نظام  و مقام معظم رهبری به عنوان ادامه دهنده نظام بسیار تاثیرگذار ، حیاتی و اساسی است.

وی عنوان کرد: 15 خرداد نقطه ی آغازی ‌ بود برای جهانی شدن و‌اشکار شدن فرهنگ مهدوی و توانست جوامعی که  قرن های بسیار در ظلم‌و‌تاریکی‌زندگی‌ میکردند را به سمت روشنایی هدایت کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1615018
ارسال نظر
نظرات