شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 16:11 منتشر شده در مورخ: 1399/03/14 شناسه خبر: 1615070
نماینده سابق اصفهان در مجلس:

حرکت امام خمینی(ره) در صراط توحید و ولایت بود/ تدابیر امام خامنه‌ای؛ زمینه‌ساز تمدن اسلامی در جهان

حرکت امام خمینی(ره) در صراط توحید و ولایت بود/ تدابیر امام خامنه‌ای؛ زمینه‌ساز تمدن اسلامی در جهان
حجت الاسلام احمد سالک کاشانی گفت: انقلاب اسلامی ایران، تربیت شدگانی همچون شهدا و رهبری را در خود دارد و امروز شاهدیم که حضرت امام خامنه ای مدظله العالی با تدابیر خاص خود، تمدن اسلامی را به خوبی خواهند ساخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام احمد سالک کاشانی در گفتگو با صاحب نیوز، ضمن تسلیت سالگرد رحلت امام خمینی(ره) و با اشاره به اینکه حضرت امام شاگرد مکتب پیامبر اعظم(ص) و دانشگاه امام صادق(ع) بودند، اظهار کرد: امام دارای ابعاد مختلف شخصیتی بودند به گونه ای که مجموع همه این ابعاد از امام راحل چهره انقلابی را ساخت.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: حرکت امام خمینی(ره) در صراط توحید و ولایت بود و در این راستا می توان امام را به عنوان مبلغ اصول اساسی اسلام از توحید، خداشناسی و توجه به رهنمودهای امام علی(ع) نام بریم.

وی با اشاره به ویژگی های شخصیتی امام راحل بیان کرد: امام از غیر خدا نمی ترسیدند و همین ویژگی، عاملی برای قیام 15 خرداد سال 42 شد.

حجت الاسلام سالک ادامه داد: امروز شاهدیم که سران کشورهای دنیا برای ماندگاری بر قدرت و حکومت با یک عصبانیت، استکبار جهانی، تسلیم شده و در برابر شیطان جنایتکار سر خم می کنند در صورتی که امام خمینی(ع)، خوف و ترسی از کسی غیر از خداوند نداشتند.

وی با تاکید به اینکه امام خمینی(ع) نسبت به شناخت مسائل کشور و جهان بسیار پیگیر بودند، گفت: این پیگیری و تحصیل دانش به گونه ای بود که انقلاب های قبل از خودشان را مطالعه می کردند و حتی برای فراگیری دانش مورد نیاز، از قم به مجلس ملی آن زمان می رفتند و پای سخنرانی شهید مدرس کسب تجربه می کردند.

پیشگام انقلاب اسلامی با توجه به مطلب مذکور، افزود: امام خمینی(ره) حرکت های مختلف رجال جهان را مطالعه داشتند تا واقف به آنچه در جهان می گذشت، باشند و قطعا این بعد از شخصیت امام بود که توانستند انقلاب اسلامی را به گونه ای پایه گذاری کنند که وابسته به شرق و غرب نبوده و مبتنی بر اصول اسلامی باشد.

وی با اشاره به نگرش عمیق امام، خاطرنشان کرد: امام راحل به تمام برنامه هایی که آغاز می کردند واقف بودند به گونه ای که بعد از انقلاب سال 57، بسیج 20 میلیونی، سپاه پاسداران، جهاد سازندگی و ساختاری توانمند از درون مردم ایران را سازماندهی کردند.

حجت الاسلام سالک اظهار کرد: امام خمینی(ره) پایه اصلی حکومت را قوی و سازماندهی کردند و محکم و مقتدرانه در بهشت زهرا فرمودند که من دولت تعیین می کنم که این کلام امام، اعلام موجودیت حکومت اسلامی و مساله اساسی در این رابطه بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران، تربیت شدگانی همچون شهدا و رهبری را در خود دارد و امروز شاهدیم که حضرت امام خامنه ای مدظله العالی با تدابیر خاص خود، تمدن اسلامی را به خوبی خواهند ساخت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1615070
ارسال نظر
نظرات