شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 19:22 منتشر شده در مورخ: 1399/03/14 شناسه خبر: 1615101
کارشناس مسائل سیاسی:

تقویت امید در وجود ملت‌های مظلوم از ثمرات انقلاب امام بود

تقویت امید در وجود ملت‌های مظلوم از ثمرات انقلاب امام بود
بیاتی کارشناس مسائل سیاسی جهت بخشی بر اساس اتکا بر قدرت خداوند در تمام امور را از شاخصه های دیدگاه امام خمینی(ره) عنوان کرد و گفت: این شاخصه آثار و نتایجی برای ملل آزاده در تقابل با استکبار به همراه داشت. آثار و نتایج استفاده از این الگو در شرایط امروزی در کشورهایی نظیر لبنان، عراق و افغانستان و.... شاهد هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیر حسین بیاتی از کارشناسان مسائل سیاسی در گفتگو با دیارآفتاب؛ با بیان این مطلب که نگاه و فرمایشات امام(ره) برآمده از بطن اسلام و قرآن است، گفت: نگاه و سخنی که مبتنی بر اسلام و قرآن باشد، هیچ گاه رنگ کهنگی به خود نمی گیرد و بستگی به مکان و زمان خاص و مشخصی هم ندارد.

بیاتی، دانست و اظهار کرد: بر اساس این دیدگاه، حرکت بشر به سمت معنویت با نگرش به اسلام ناب محمدی و وحدت میان مسلمانان بود.

وی جهت بخشی بر اساس اتکا بر قدرت خداوند در تمام امور را از دیگر شاخصه های دیدگاه امام خمینی(ره) عنوان و اضافه کرد: این شاخصه آثار و نتایجی برای ملل آزاده در تقابل با استکبار به همراه داشت. امام(ره) به صراحت در مقابل سوالات برخی از شخصیتهای داخلی، نفی استبداد داخلی و استکبار جهانی را مطرح می کند که آثار و نتایج استفاده از این الگو در شرایط امروزی در کشورهایی نظیر لبنان، عراق و افغانستان و.... شاهد هستیم.

این کارشناس مسائل سیاسی، اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی را از دیگر شاخصه های دیدگاه حضرت امام(ره) برشمرد و بیان کرد: زمانی ملتهای منطقه، ذهن و فکرشان با اسلام آمریکایی عربستان سعودی درگیر شده بود اما امام(ره ) به بیان اسلام ناب محمدی پرداخت و ملتهای مسلمان را با ابعاد واقعی اسلام آشنا کرد.

بیاتی ادامه داد: ایشان تلاش کردند که اسلام را به عنوان دینی کامل که دارای برنامه های جامعی در همه عرصه های زندگی بشر است را به مردم و همه آزادی خواهان جهان معرفی کند. دین را به بطن زندگی مردم وارد و این مسئله یعنی توانایی دین در اداره زندگی مردم هم در اجتماع و هم در زندگی خصوصی را اثبات کنند.

وی اتکا به کمک خدا و اعتماد به صدق وعده الهی را از دیگر شاخصه های دیدگاه امام(ره) دانست و گفت: توجه و اتکا به خداوند، مهمترین بعد شخصیتی امام(ره) بود. در طول تاریخ، یک رهبر سیاسی و اجتماعی که این گونه محاسبات معنوی و الهی را در اداره امور کشور دخیل کند، بی نظیر است.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: همین محاسبات معنوی و الهی، سبب قوت بخشیدن به ملت ایران در طول تاریخ انقلاب شد که آثار و نتایج آن را در جامعه شاهد هستیم. با توجه به شرایط فعلی، دشمن می خواهد معادلات نفت را زیر صفر برساند  و حتی برخی از کشورهای نفت خیز به دنبال ایجاد بن بستهای اقتصادی برای ایران هستند اما وجود همین محاسبات معنوی سبب شده که در شرایط فعلی کرونا و کاهش قیمت ها، اقتصاد کشور کمترین آسیب را در مقایسه با سایر کشورها ببیند.

بیاتی، ضدیت با استکبار و استبداد را از دیگر شاخصه‌های دیدگاه امام(ره) بیان و اضافه کرد: برخی از انقلاب ها در طول تاریخ پس از وقوع، جهت بقا و دوام خود را به بلوک غرب و شرق متصل می شدند اما امام(ره) با شعار نه شرقی و نه غربی انقلاب را به پیروزی رساند. ایشان با اتکا به قدرت الهی و اعتقاد به نقش و اراده مردم در اداره کشور، کار را ادامه دادند.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: با ظهور انقلاب اسلامی، مسئله مردم سالاری دینی که حرف نویی در نظام اسلامی بود در راستای تاثیرگذاری مردم و به کرسی نشاندن حرف اسلام، شکل گرفت؛ که از ابتدای تاریخ انقلاب، مردم با شرکت در انتخابات در سرنوشت خود و کشور سهیم شدند.

بیاتی نقش مردم در اداره حاکمیت کشور، را از دیگر شاخصه های دیدگاه امام(ره) عنوان و اضافه کرد: کم توجهی به اقشار محروم جامعه به خصوص در کشور آمریکا به وضوح دیده می شود. امام(ره) از همان ابتدا به طبقات محروم توجه و بر رفع مشکلات پابرهنه ها و مستضعفین تاکید کردند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا علی رغم ادعای حقوق بشر و عدالت اجتماعی، اما در این راستا گام بر نمی دارد و به دنبال جنایت علیه اقشار ضعیف جامعه خود است. اما با این وجود به دنبال چالش کشیدن حکومت دینی و تحولات امام(ره) در جهان است.

 

انتهای پیام/ط

 

https://www.dana.ir/1615101
ارسال نظر
نظرات