شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:23 منتشر شده در مورخ: 1399/03/15 شناسه خبر: 1615127
کارشناس سیاسی عنوان کرد؛

پیروزی انقلاب اسلامی؛ ثمره قیام 15 خرداد/ مکتب امام راحل (ره) برخاسته از اسلام ناب محمدی است

پیروزی انقلاب اسلامی؛ ثمره قیام 15 خرداد/ مکتب امام راحل (ره) برخاسته از اسلام ناب محمدی است
خداداد خدایارگفت: : پیروزی انقلاب اسلامی ثمره قیام 15 خرداد و خون شهدای این قیام است و ثمره خون مجاهدین آن زمان پیروزی انقلاب بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، خدایار کارشناس سیاسی شهرستان زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: قیام 15 خرداد نقطه عطفی در پیروزی انقلاب بود و به عبارتی این قیام یکی از ریشه های انقلاب و سرمنشاء انقلاب اسلامی بود و نهضت امام خمینی(ره) از قیام 15 خرداد سال42 آغاز شد و در 22 بهمن سال 57 به پیروزی رسید.


وی افزود: قیام 15 خرداد که توسط امام خمینی(ره) آغاز شد دارای دو جنبه بود از یک سو خیانت و ظلم دولت پهلوی که به اوج رسیده و نیاز بود تا شخصی با بصیرت دینی و سیاسی، مردم را علیه آن رهبری کند و جنبه دیگر شخصیت معنوی و سیاسی امام خمینی(ره) بود که باعث شد مردم جسارت و جرات مقابله با ظلم را پیدا و احساس تکلیف کنند و حضور در صحنه مبارزه علیه کفر و طاغوت را عبادت بدانند و قدم در راه شهادت بگذارند.

این کارشناس خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ثمره قیام 15 خرداد و خون شهدای این قیام است و ثمره خون مجاهدین آن زمان پیروزی انقلاب بود، اهداف کلی این قیام امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه با ظلم و طاغوت و هدف اصلی این قیام مبارزه با استکبار جهانی و برپایی حکومت اسلامی برای تحقق دستورات اسلام و عدم وابستگی به ابرقدرت های شرق و غرب بود.

خدایار تاکید کرد: از همان ابتدا از قیام 15 خرداد سال 42، دشمنان آمریکایی و اسراییلی سعی کردند راه و تفکر و نهضت امام خمینی(ره) را تخریب، تضعیف و منحرف کنند، بنابراین باید همواره به دنبال بیان، تبیین و روشنگری درباره اندیشه های امام راحل باشیم و با اقدامات رسانه ای، فرهنگی، ادبی و سیاسی و تبلیغی در جهت گسترش این تفکرتلاش کنیم تا شاهد گسترش روز افزون اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) در کشور و  سطح جهان باشیم.

وی اذعان کرد: قیام امام خمینی (ره) سخنان، روشنگری ها، مبارزات و موضع گیری های ایشان نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران داشت، مکتب امام راحل (ره) که همان مکتب اسلام ناب محمدی است، تاکنون اثرات خود را بر جامعه گذاشته است و علی رغم تبلیغات استکبار جهانی، همه مردم جهان با دشمن شماره یک بشریت آشنا شدند.

این کارشناس تصریح کرد: اگر امروز پرچم آمریکا توسط مردمش به آتش کشیده می شود، ناشی از این نفوذ این مکتب در جهان است.

انتهای پیام/
 
 

 

https://www.dana.ir/1615127
ارسال نظر
نظرات