شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 12:42 منتشر شده در مورخ: 1399/03/15 شناسه خبر: 1615213

واکنش جیمی کارتر به تبعیض نژادی در آمریکا

واکنش جیمی کارتر به تبعیض نژادی در آمریکا
رئیس جمهور اسبق آمریکا با صدور بیانیه‌ای رفتارهای نژادپرستانه و اقدامات دولت ترامپ را که موجب لطمه وارد شدن به دموکراسی این کشور شده، به شدت محکوم کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، جیمی کارتر رئیس جمهور پیشین آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای در واکنش به قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط یک مامور پلیس سفیدپوست، تبعیض نژادی و اقدامات دولت را که موجب تضعیف دموکراسی ایالات متحده شده، محکوم کرد.

وی افزود: من و همسرم از بی عدالتی های غم انگیز در این کشور ناراحت شده و تبعات به بار آمده از آن در سراسر ایالات متحده، قلب ما را به درد آورده است.
 
جیمی کارتر در ادامه نوشت: با خانواده های قربانیان و همه کسانی که در برابر تبعیض نژادی فراگیر و وحشیگری احساس ناامیدی و سرخوردگی دارند، همدردی می کنیم.
 
بنابر گزارش تسنیم، رئیس جمهور سابق آمریکا افزود: خشونت چه آگاهانه باشد چه خودبخود، راه حل اصلی مشکلات کشور نیست. من به عنوان یک سفیدپوست اهل جنوب آمریکا، به خوبی از ابعاد مختلف رویکردهای نژادپرستانه آگاه هستم و تلاش زیادی کرده‌ام تا شر نژادپرستی از این کشور خلاص شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1615213
ارسال نظر
نظرات