شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 12:54 منتشر شده در مورخ: 1399/03/15 شناسه خبر: 1615218
رسانه‌های خارجی خبر دادند؛

قاتل «جرج فلوید» به قتل درجه۲ متهم شد/ پیگرد ۳ افسر پلیس دیگر

قاتل «جرج فلوید» به قتل درجه۲ متهم شد/ پیگرد ۳ افسر پلیس دیگر
دادستان‌های آمریکا قصد دارند پلیس قاتل جرج فلوید را به قتل از نوع درجه دوم متهم کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یورونیوز، دادستان‌های ایالات متحده آمریکا قصد دارند درک شاوین، افسر پیشین پلیس شهر مینیاپولیس را که با فشار زانو بر گردن جرج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکایی را کشت به قتل از نوع درجه دوم متهم کنند و سه افسر پلیس دیگر را نیز که در محل حاضر و تنها تماشاگر این واقعه بودند، تحت پیگرد قانون قرار دهند.

مطابق قانون، حکم قتل عمد از درجه دو تا 40 سال و قتل عمد از درجه سه تا 25 حبس است. قتل شبه‌عمد از درجه دو نیز تا 10 سال زندانی دارد. تمام این‌ها در صورتی است که متهم در دادگاه مجرم شناخته شود.

این خبری بود که روز چهارشنبه برای اولین بار در رسانه‌های ایالات متحده آمریکا منتشر شد.

یک روز پس از حادثه مرگ جرج فلوید که 25 ماه مه روی داد، درک شاوین از کارش اخراج و به قتل از نوع درجه سه متهم شد. سه افسر دیگر نیز اخراج شدند اما اتهامی از سوی مقامات قضایی آمریکا علیه آنها مطرح نشد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس عصر چهارشنبه به‌نقل از روزنامه Star Tribune آمریکا و با تکیه بر اطلاعات منابع آگاه در دستگاه قضایی این کشور اعلام کرد که کیت الیسون، دادستان‌کل مینه‌سوتا قصد دارد علاوه بر افزایش درجه اتهام قتل درک شاوین، سه افسر دیگر را نیز به همدستی در این جرم و داشتن نقش تقویت‌کننده در وقوع این قتل متهم کند.

این خبر از سوی امی کلوبوچار، سناتور مینه‌سوتا نیز در پیامی توییتری تأیید شد.

در واکنش به این خبر، بن کرامپ وکیل خانواده فلوید اعلام کرد که آنها از این اقدام دادستان الیسون بسیار استقبال می‌کنند و آن را «مایۀ آرامش برای این خانواده آن‌هم در شرایط سخت کنونی» می‌دانند.

کرامپ همچنین اعلام کرد که دادستان‌کل مینه‌سوتا به خانواده فلوید گفته است که دفترش به تحقیقات درباره این حادثه ادامه خواهد داد و اگر لازم باشد اتهام درک شاوین را تا قتل درجه یک نیز افزایش خواهد داد.

انتشار ویدئوی کشته‌شدن جرج فلوید، اعتراضات گسترده‌ای را نه‌تنها در سراسر ایالات متحده آمریکا بلکه در بسیاری دیگر از کشورهای جهان علیه خشونت و تبعیض پلیس در پی داشت.

خانواده فلوید پیش از این بارها خواستار پیگرد قانونی هر چهار افسر درگیر در این حادثه و همچنین وارد شدن اتهامات جدی‌تر علیه درک شاوین شده بودند.

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1615218
ارسال نظر
نظرات