شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 22:02 منتشر شده در مورخ: 1399/03/15 شناسه خبر: 1615288
مدیرکل ارشاد لرستان:

جامعه فرهنگی در طرح پویش اهداء خون پیش‌قدم خواهند بود

جامعه فرهنگی در طرح پویش اهداء خون پیش‌قدم خواهند بود
احمد حسین فتایی گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور و شرایط خاص جامعه پزشکی که در خط مقدم قرار دارند و کمک به هم وطنان، جامعه فرهنگی استان در طرح پویش انتقال خون پیشقدم خواهند بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا احمد حسین فتایی در گفت وگو با سفیرافلاک، اظهار داشت: همانطور که در شعار اهداء خون یک پیامی نهفته است که این پیام علاوه بر بار اجتماعی خود، بار فرهنگی هم دارد و آن پیام اهدای خون برابر با اهدای زندگی است.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان لرستان بیان کرد: ممکن است که در این دوران بسته های معیشتی زیادی به افراد آسیب دیده از کرونا و نیازمند کمک شد اما طرح رزمایش اهدا خون برای افرادی که نیازمند خون هستند با طرح کمک معیشتی خیلی متفاوت و ارزشمند تر است چون در این زمینه پای جان در میان است.


وی افزود: همانطور که قبلاً در چند مرحله در بحث رزمایش کمک مومنانه به صورت مواد غذایی و بهداشتی کمک مادی شد و معیشت یک نفر تامین شد اما در طرح رزمایش انتقال خون پای جان در میان است و معمولا مردم در چنین مواقعی در کنار همدیگر قرار می گیرند و این طرح جان زندگیست و شرکت در این پویش، جان یک نفر را نجات خواهید داد.


فتایی تصریح کرد: همانطور که در روایات بر اهدا خون تاکید شده و در بحث پزشکی همین موضوع هم بررسی گردیده که اهدا خون سلامت افراد را تهدید نمی‌کند و حتی یک شخص سالم در طول سال چندین بار می تواند خون اهدا کند و اهدا خون یک نوع کمک به زندگی افرادی که به شکل های مختلفی مشکل دارند و نیازمند خون ما هستند.


وی تاکید کرد: مطمئناً رزمایش طرح اهداء خون بهتر از رزمایش معیشتی در سطح استان برگزار می شود و جامعه فرهنگی استان در این طرح پیشقدم خواهند بود و با اهدای خون خود به شرایط کنونی کشور کمک خواهند کرد و باری از روی دوش جامعه پزشکی که در خط مقدم قرار دارند و نیازمند کمک هستند بر خواهند داشت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1615288
ارسال نظر
نظرات