شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 23:06 منتشر شده در مورخ: 1399/03/15 شناسه خبر: 1615297

دردسرهای جماعت تبلیغی برای مسلمانان هند

دردسرهای جماعت تبلیغی برای مسلمانان هند
بی توجهی یک جریان اسلامی به محدودیتهای کرونایی موجب افزایش اسلام‌هراسی در هند و جلوگیری از ورود مسلمانان به بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، بازارها و مناطق مسکونی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بنابر گزارش رسانه‌های هند، یک مقام در وزارت کشور هند گفت: این افراد تا ۱۰ سال آینده نخواهند توانست به هند سفر کنند. دولت هند به دلیل نقض قوانین روادید و همچنین قوانین مقابله با کرونا، این افراد را در فهرست سیاه قرار داده است.

هند در گذشته تنها گروه‌های تروریستی و اعضای آن‌ها را در فهرست سیاه خود قرار می‌داد.
اعضای گروه جماعت تبلیغی که در فهرست سیاه قرار گرفته‌اند متعلق به کشورهایی چون اندونزی، بنگلادش، مالزی، قرقیزستان، قزاقستان، میانمار، سودان، سنگاپور، آفریقای جنوبی، عربستان سعودی، فیلیپین، روسیه، سریلانکا، آمریکا، سوریه، بلژیک، برزیل، استرالیا و افغانستان می‌شوند.
گروه اسلامی جماعت تبلیغی در هفته اول ماه مارچ برنامه ای را در محله "نظام الدین" در دهلی نو برگزار کرد. در این برنامه مذهبی دست کم هفت هزار و ۶۰۰ تن از مسلمانان هندوستان و یک هزار و ۳۰۰ فرد از کشورهای مثل مالزی و اندونزی شرکت کردند.
این برنامه مذهبی در میان تعطیلی‌های گسترده در هند به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار شد و باعث شد که بسیاری از گروه‌های ضد اسلامی در هند تمام جامعه مسلمان هند را مقصر اصلی شیوع کرونا در این کشور جلوه دهند. با انتشار اخبار در خصوص این کنفرانس هشتگ‌های " کرونایی"، "نادان‌های نظام الدین" و "کووید ۷۸۶" در توییتر پدیدار شد.

همچنین پیامک‌های اسلام هراسی در رسانه‌های اجتماعی هند منتشر شده‌اند که این موضوع تنش قومی و مذهبی را در جامعه هند تشدید کرده است.
به دلیل این تبلیغات، مسلمانان در مناطق مختلف هند مورد حمله واقع شده و از حضور آن‌ها در بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، بازارها و مناطق مسکونی جلوگیری شده است.
بسیاری از کانال‌های اصلی تلویزیون، کاربران رسانه‌های اجتماعی، نویسندگان و روزنامه نگاران هندی نیز علیه مسلمانان نفرت ایجاد کرده‌اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1615297
ارسال نظر
نظرات