شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 16:24 منتشر شده در مورخ: 1399/03/16 شناسه خبر: 1615407

واکنش سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا به برگزاری لیگ برتر فوتبال

واکنش سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا به برگزاری لیگ برتر فوتبال
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا به شرایط برگزاری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال واکنش نشان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کیانوش جهانپور سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفت‌وگو با برنامه ورزش و مردم با اشاره شرایط بازگشایی سالن‌ها و اماکن ورزشی اظهار داشت: تجربه برخورد با ویروس کرونا یک تجربه محدود است. در کشور ما نیز مانند سایر کشورها در بخش ورزش و باشگاه‌ها و مسابقات اقداماتی در بازگشایی تدریجی آنها وجود داشت. اگر اتفاق غیر مترقبه‌ای نیفتد و این روند کنونی تغییر نکند، بازگشایی سالن‌ها و اماکن ورزشی در مناطق سفید مشکلی و محدودیتی نخواهد داشت و همانطور که قبلاً هم عنوان شده، از اول خرداد مجوز تمرینات و از اواخر خرداد نیز مجوز برگزار مسابقات داده شده است. البته در این باره نیز محدودیت‌هایی برای رشته‌هایی که درگیری و مواجه تن به تن دارند، وجود دارد.

وی افزود: در مناطق سفید محدودیتی در بازگشایی نیست، اما شروع فعالیت و مسابقات در شهرهای قرمز در رشته‌های تیمی و برخورد دار امکان‌پذیر نیست. پیشنهاد شد که اگر در مناطقه قرمز وضعیت تا پایان خرداد به همین شکل باشد، شروع مسابقات بلامانع خواهد بود. ما همکاری خوبی را از سوی بدنه ورزش کشور شاهد بودیم و وزارت ورزش و فدراسیون پزشکی ورزشی اقدامات زودهنگامی را آغاز کردند، اما شاید در بدنه ورزش این احساس را دارم که می‌خواهند مسابقات را زودتر برگزار شود. ما هم اگر ببینیم که سلامتی ورزشکاران و افراد به خطر نمی‌افتد، مسابقات شروع می‌شود.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره برگزاری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال گفت: طبق روال فعلی، مسابقات از هفته پایانی خرداد ماه برگزار می‌شود و این موضوع امکان‌پذیر است، اما هر جا که احساس شود که ارزیابی به سمت خطر بیشتر می‌رود، توقف خواهیم داشت و یک قدم به عقب می‌رویم. این رویه در کشورهای دیگر نیز به همین گونه است. در واقع اگر اوضاع بد شود، بازگشت به عقب خواهیم داشت.

انتهای پیام

 
https://www.dana.ir/1615407
ارسال نظر
نظرات