شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 16:03 منتشر شده در مورخ: 1399/03/17 شناسه خبر: 1615470
مدیر کل محیط زیست استان بوشهر:

محیط زیست ثروت زنده ماست / آموزش محیط زیست از کودکی آغاز شود

محیط زیست ثروت زنده ماست / آموزش محیط زیست از کودکی آغاز شود
مدیر کل محیط زیست استان بوشهر گفت: محیط زیست ثروت زنده ماست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرهاد قلی نژاد مدیرکل محیط زیست استان بوشهر همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست در گفت و گو با خبرنگار سپاس، اظهار داشت: محیط‌ زیست به عنوان سرمایه ملی، متعلق به تمام نسل ها امانتی ارزشمند می باشد، که نیازمند حفاظت و صیانت همگانی است و فرهنگ سازی و آموزش در این مسیر ضرورتی فراموش نشدنی و باید از سنین کودکی آغاز شود.

وی افزود: مناطق حفاظت شده به عنوان مناطق ارزشمند زیستی با مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست جهت حفاظت از گونه های گیاهی و جانوری و حفظ زیستگاه ها تحت حفاظت قرار می گیرند.

قلی نژاد در خصوص مناطق حفاظت شده مند و پارک ملی نخیلو گفت: مناطق حفاظت شده توسط محیط بانان سازمان حفاظت محیط زیست با گشت و کنترل تحت حفاظت قرار دارند.

وی افزود: مناطق تحت حفاظت سازمان محیط زیست شامل پارک های ملی، مناطق حفاظت شده، پناه گاه های حیات وحش و آثار طبیعی ملی است.

مدیر کل محیط زیست استان بوشهر تصریح کرد: منطقه حفاظت شده مند زیستگاه های مهم آهوی ایرانی،  تالاب مند زیستگاه های گونه های آبی و تالابی و پارک ملی دیر (نخیلو) از جمله مناطق چهارگانه تحت حفاظت کشور می باشد، که اقدامات حفاظتی در این مناطق در حال اجراست.

وی گفت: گشتزنی، کنترل و جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز، جلوگیری از تخریب زیستگاه و تصرفات عدوانی اراضی، رسیدگی به امور حیات وحش شامل کنترل بیماری های حیات وحش و تأمین علوفه، مطالعات بوم شناختی و شناسایی گونه های گیاهی و جانوری و مدیریت گردشگری از جمله مهمترین اقداملت حفاظتی در مناطق حفاظتی می باشد.

قلی نژاد افزود: گردشگری در مناطق  حفاظتی از مهمترین مسائلی می باشد، که با برنامه ریزی انجام شده در فصول زادآوری پرندگان و سایر گونه ها ورود گردشگران و تورهای گردشگری ممنوع است و تورهای گردشگری باید جهت ورود به مناطق تحت حفاظت مجوز های لازم را در راستای پیشگیری از ورود آسیب به زیستگاهها دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: کمبود محیط بان در منطقه، ورود غیر قانونی گردشگران و کمبود بودجه از جمله مشکلات مناطق حفاظت شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1615470
ارسال نظر
نظرات