شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:25 منتشر شده در مورخ: 1399/03/17 شناسه خبر: 1615517
دانا گزارش می دهد؛

پارازیت‌های آقای سخنگو در گیرودار اطلاع رسانی کرونا/ آقای جهانپور؛ این تریبون مختص سلامت جامعه است

پارازیت‌های آقای سخنگو در گیرودار اطلاع رسانی کرونا/ آقای جهانپور؛ این تریبون مختص سلامت جامعه است
کیانوش جهانپور باز هم با اظهارات جنجالی خود در فضای مجازی باعث اختلاف افکنی شد که اعتراض کاربران را به همراه داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ این روزها فضای سلامت کشور هنوز متاثر از شیوع بیماری کروناست. موضوع اطلاع رسانی یکی از مهمترین مواردی است که این روزها بایستی مد نظر قرار بگیرد تا مردم با هشدارها و تذکرات سلامت محور لازم نسبت به مقابله با شیوع این ویروس مجهز باشند. اما متاسفانه در این بین اتفاقاتی می افتد که خارج از مدار اصلی اطلاع رسانی است و اینگونه پیام رسانی می شود که گویی موضوع بیماری کرونا مرتفع شده که مسئولان ذی ربط به مسائل حاشیه ای می پردازند.

در همین رابطه، سه روز پیش «کیانوش جهانپور» سخنگوی وزارت بهداشت و درمان در توییتی نوشت: «الان که دوباره و شاید چندباره از سیما، فیلم "چ" رو دارم می بینم، حق رو به امیر سیاری میدم، حاتمی کیا، تیمسار فلاحی را آنگونه که باید و شاید، به تصویر نکشیده است، به قهرمانان اصیل این سرزمین خیلی بدهکاریم ...».

جهانپور به موضوعی اشاره می کند که اصلا در حیطه اختیارات وی نیست و مسئله این است که ارتش با انتشار بیانیه وحدت آمیز در این خصوص این ماجرا را خاتمه داد.

این ماجرا باعث شد تا برخی رسانه های نزدیک به اصلاح طلبان با بازتاب توییت جهانپور مجدداً موضوع را بُلد کنند و در واقع در سوت اختلاف افکنی بدمند.

شوخی تلخ جهانپور

جهانپور روز یک‌شنبه ۱۷ فروردین ماه نیز در نشست خبری گفت، «آمارهای چین درباره کرونا «یک شوخی تلخ» است. بر اساس گزارش‌هایی که دولت چین می‌داد، بسیاری در همه جهان فکر کردند این بیماری مثل آنفلوآنزا است و مرگ و میر کمتری دارد.»

آقای جهان‌پور شامگاه ۱۷ فروردین نیز یک توئیت درباره گزارش چینی‌ها نوشت که تکرار حرف‌هایش در نشست خبری بود.

سفیر چین در این باره نوشت: وزارت بهداشت چین هر روز کنفرانس خبری دارد. پیشنهاد می‌کنم برای نتیجه‌گیری اخبارشان را به دقت بخوانید.

حال سوال این جاست که جهانپور با طرح چنین موضوعاتی که موجب چالش های فکری در میان افکارعمومی می شود، چه هدفی را دنبال می کند و مقصود وی از این گونه اظهارات چیست؟

این روزها کشور به شدت نیاز به اطلاع رسانی درست و دقیق درباره شیوع ویروس کووید 19 دارد. برخی نیز از بروز موج دوم بیماری کرونا در کشورمان آن هم در آستانه فصل تابستان خبر می دهند. با این حال کشورمان در این حوزه خود مشغله های مختلفی دارد که نیازمند آن است که به این موارد رسیدگی و مردم را در جریان امور بگذارد.

انتظار می ررود جهانپور نسبت به انجام وظایف خود در وزارت بهداشت و درمان اهتمام داشته باشد و در حیطه کاری خود فعالیت کند. پرداختن به مسائل و حواشی در حیطه زمانی نه تنها به صلاح نیست بلکه پارازیت در اطلاع رسانی در امر مهم بهداشت و سلامت مردم می اندازد. 

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1615517
ارسال نظر
نظرات