شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 11:22 منتشر شده در مورخ: 1399/03/18 شناسه خبر: 1615856
نماینده لردگان در مجلس:

جبران کسری بودجه با جلوگیری از فرار مالیاتی

جبران کسری بودجه با جلوگیری از فرار مالیاتی
نماینده مردم لردگان در مجلس، اصلاح سیاست‌های مالیاتی را یکی از راه‌های جبران کسری بودجه دانست و گفت: در صورت جلوگیری از فرار مالیاتی علاوه‌بر کسب درآمد برای کشور، می‌توان فشار را از دوش اقشار کم‌درآمد جامعه، تولیدکنندگان و کارآفرینان برداشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز، حسین بامیری نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی به احتمال کسری ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی بودجه در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: اصلاح سیاست‌های مالیاتی یکی از راه‌های برون‌رفت از این مشکل است، در واقع جلوگیری از فرارهای مالیاتی با ایجاد بانک اطلاعاتی از افراد جامعه توسط وزارت اقتصاد و دارایی اصلی‌ترین مسیر برای جبران کسری ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی بودجه در سال است.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از کشورها -که منابعی همچون نفت و گاز ندارند- درآمد اصلی خود را از طریق مالیات کسب می‌کنند، افزود: در صورت جلوگیری از فرار مالیاتی علاوه بر کسب درآمد برای کشور، می‌توان فشار را از دوش اقشار کم‌درآمد جامعه، تولیدکنندگان و کارآفرینان برداشته و موجب رونق تولید و اشتغال برای کشور شد.

وی با بیان اینکه بانک اطلاعاتی از طریق نظارت و خوداظهاری ایجاد می‌شود، ادامه داد: تقویت بعد نظارتی اصلی‌ترین مسیر برای ایجاد بانک اطلاعاتی جامع و در ادامه جلوگیری از فرار مالیاتی است.  

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس برای هر گونه کمک برای شفاف و روشن‌شدن مسیر به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی و نحوه هزینه‌کرد آن اعلام آمادگی کرده است، در این راستا مجلس می‌تواند ابتدا قوانین مستحکم‌تری وضع کرده و در ادامه بعد نظارتی خود را در رابطه با نحوه هزینه‌کرد مالیات‌ها تقویت کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1615856
ارسال نظر
نظرات