شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:51 منتشر شده در مورخ: 1399/03/18 شناسه خبر: 1615866
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

مطب‌ها باید بیشتر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند

مطب‌ها باید بیشتر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند
بهمن روشنی بر لزوم رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی در مطب پزشکان تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهمن روشنی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: تمام دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در سطح ملی و استانی به مطب‌های خصوصی ابلاغ می‌شود نظیر اینکه نباید بدون ماسک در مطب‌ها حضور یابند و همچنین نوبت دهی با کمترین معطلی به صورت هماهنگی تلفنی با بیمار انجام شود.

وی با بیان اینکه زمان استاندارد معاینه بیمار نیز تعیین و ابلاغ شده افزود: بر اساس پایش های انجام شده برخی از پزشکان به طور جدی این پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند اما متأسفانه برخی این دستورالعمل‌ها را نادیده می‌گیرند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: ابزار تنبیهی برای برخورد با پزشکانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار نگرفته و باید در ستاد مقابله با کرونا درباره آن تصمیم‌گیری شود.

روشنی گفت: با این حال اگر مردم نسبت به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط پزشکان معترض باشند باید به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کنند تا ترتیب اثر داده شود.

این مسئول عنوان کرد: از سال گذشته سیستم نوبت دهی آنلاین در کلینیک‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه که بیشترین ازدحام در آنجا وجود دارد، مستقر شده است.

وی خاطر نشان کرد: استقرار سیستم نوبت دهی آنلاین در مطب‌ها به فراهم آوری زیرساخت نیاز دارد از جمله اینکه مطب پزشکان باید به اینترنت آنلاین و پرسرعت متصل باشند در حالی که بسیاری از پزشکان اطلاعات دقیقی از مطب‌های خود در سامانه‌های مرتبط ثبت نکرده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد: پزشکان برای راه اندازی سیستم نوبت دهی آنلاین رغبتی ندارند، هر چند برخی از پزشکان نیز علاوه بر استقرار سیستم نوبت دهی آنلاین، ویزیت‌ها را نیز به صورت آنلاین دریافت می‌کنند و زمان دقیق مراجعه بیمار را به او اطلاع می‌دهند.

این مسئول تصریح کرد: تاکنون شکایتی از سوی مردم به منظور عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط پزشکان دریافت نشده است.

روشنی گفت: با وجود اینکه متأسفانه شمار فوتی‌های ناشی از شیوع کرونا در استان کرمانشاه افزایش یافته مردم همچنان توصیه‌های دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر ماندن در منزل و در صورت خروج زدن ماسک را رعایت نمی‌کنند در واقع مردم خطر بیماری را در نیافته‌اند در حالی که خطر همچنان باقی است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1615866
ارسال نظر
نظرات