شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 11:03 منتشر شده در مورخ: 1399/03/18 شناسه خبر: 1615868
مدیر زراعت جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی خبر داد

آغاز برداشت گندم از مزارع خراسان‌جنوبی/ پیش‌بینی برداشت 65 هزار تن گندم

آغاز برداشت گندم از مزارع خراسان‌جنوبی/ پیش‌بینی برداشت 65 هزار تن گندم
حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری 65 هزار تن گندم از اراضی سطح زیر کشت استان خراسان‌جنوبی برداشت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید مجتبی حسینی مدیر زراعت جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، سطح زیر کشت گندم در خراسان‌جنوبی را 18 هزار و 60 هکتار عنوان کرد و گفت: این سطح زیر کشت حدود 97 درصد سطح زیر کشت سال گذشته است.

 
وی با بیان این‌که قیمت پایه گندم در سال زراعی جاری 2500 تومان اعلام شده است،افزود: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری 65 هزار تن گندم از سطح زیر کشت استان برداشت شود.
 
حسینی با بیان این‌که در سال گذشته مطالبات گندم کاران از طریق خرید تضمینی به طور کامل پرداخت شده، عنوان کرد: در استان 18 مرکز خرید تضمینی گندم فعال است که 3 مرکز مربوط به اداره غله و دان استان و 15 مرکز زیر نظر تعاون روستایی استان فعالیت دارند.
 
وی با بیان این‌که بیشترین سطح زیرکشت گندم در خراسان جنوبی با 3 هزار و 190 هکتار به شهرستان قاین اختصاص دارد گفت: نارین، ارگ، افق، بم، سیستان و روشن از جمله ارقام کشت شده گندم در استان است.
 
مدیر زراعت جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: در سال گذشته از 18 هزار و 170 هکتار سطح زیرکشت گندم در خراسان‌جنوبی 62 هزار و 50 تن گندم برداشت شد که از این میزان 12 هزار و 800 تن گندم از کشاورزان خریداری شد.  
 
وی عنوان کرد: در سال زراعی جاری با توجه به نزولات جوی 21 هزار و 747 هکتار از اراضی آبی و دیم خراسان‌جنوبی زیر کشت گندم و جو است.
 
حسینی اظهار داشت: در بخش دیم محصولات کشاورزی زراعی شامل گندم و جو با توجه به نزولات جوی امسال 3 هزار و 687 هکتار کشت شده است.
 
مدیر زراعت جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: برداشت گندم در خراسان‌جنوبی از ابتدای خرداد ماه آغاز شده و تا انتهای تیر ادامه دارد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1615868
ارسال نظر
نظرات