شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:51 منتشر شده در مورخ: 1399/03/18 شناسه خبر: 1615949
مدیر کل انتقال خون استان کردستان خبر داد؛

اجرای مرحله چهارم کمک مومنانه در قالب اهدای خون در کردستان / مردم بدون ترس به مراکز انتقال خون مراجعه کنند

اجرای مرحله چهارم کمک مومنانه در قالب اهدای خون در کردستان / مردم بدون ترس به مراکز انتقال خون مراجعه کنند
مدیر کل انتقال خون استان کردستان گفت: مرحله چهارم رزمایش کمک مومنانه در قالب اهدای خون از فردا در سنندج اجرا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد سعید کریمیان مدیر کل انتقال خون استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت:  تا کنون ۳ مرحله از رزمایش کمک مومنانه با همراهی مردم، سپاه، بسیج و نهادهای انقلابی اجرا شده و در آن بسته‌های معیشتی در اختیار نیازمندان قرار گرفته است‌.

وی با اشاره به اینکه مرحله چهارم رزمایش کمک مومنانه از مراحل گذشته متفاوت است، تصریح کرد: رزمایش چهارم در قالب اهدای خون از فردا در استان کردستان آغاز می‌شود و مردم می‌توانند با نذر خون در این طرح مواسات شرکت کنند.

وی نذر خون را یکی از نیازهای مهم جامعه برشمرد و ادامه داد:  از روز نخست شیوع بیماری کرونا با همکاری مردم و رسانه‌ها، کمبود خون جبران و در 19 مرکز درمانی از نظر نیازهای خون و فرآورده‌های خونی صددرصد جواب‌گو بوده و چند مورد فرآورده‌های خونی، به استان‌های همجوار نیز ارسال کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون هیچ مورد مشکوک به کرونا در مراکز انتقال خون کردستان نداشته‌ایم، افزود: بیماری ویروس کرونا از طریق خون منتقل نمی‌شود و مردم از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشند.

کریمیان یادآور شد: در راستای مقابله با کرونا تمامی مراکز انتقال خون استان به طور مرتب ضدعفونی شده و تمام موارد بهداشتی رعایت می شود، بنابراین مردم می توانند با خیال راحت برای اهدای خون به این مراکز مراجعه و اقدام به اهدای خون خود به نیازمندان کنند و از افراد خیر و نوع دوست خواست در تامین نیاز خونی بیماران، مراکز انتقال خون را یاری کنند.

 وی عنوان کرد: اهدا کنندگان خون اطمینان داشته باشند که سازمان انتقال خون بر اساس آخرین استاندارد‌های سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌های انتقال خون جهان، تمام نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت می‌کند و تمام مراکز انتقال و اهدای خون و تمام تجهیزات این مراکز در کشور در حال حاضر و همیشه، ضد عفونی و استریل می‌شوند و اهداکنندگان با اطمینان خاطر، خون اهدا کنند.

مدیر کل انتقال خون کردستان یادآور شد: در ماه مبارک رمضان نیز خواهران بسیجی استان کردستان اقدام به اهدای خون کردند و در این مرحله رزمایش نیز برادارن اقدام به اهدای خون می‌کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1615949
ارسال نظر
نظرات