شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:19 منتشر شده در مورخ: 1399/03/18 شناسه خبر: 1615967
در ستاد ساماندهی امور جوانان کرمانشاه مطرح شد؛

انتقاد استاندار کرمانشاه از بی‌برنامگی اداره ورزش و جوانان برای اوقات فراغت/ راه‌اندازی «شبکه‌ مجازی جوان» در کرمانشاه با جدیت دنبال شود

انتقاد استاندار کرمانشاه از بی‌برنامگی اداره ورزش و جوانان برای اوقات فراغت/ راه‌اندازی «شبکه‌ مجازی جوان» در کرمانشاه با جدیت دنبال شود
هوشنگ بازوند از بی‌برنامگی اداره ورزش و جوانان برای اوقات فراغت جوانان انتقاد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز، امروز یکشنبه جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمانشاه در استانداری کرمانشاه برگزار شد.

انتقاد استاندار کرمانشاه از بی‌برنامگی ورزش و جوانان برای اوقات فراغت

هوشنگ بازوند امروز یکشنبه در ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمانشاه اظهار داشت: جوانان ثروت واقعی استان و یکی از مهمترین اقشار کشور هستند که در تمامی عرصه‌ها حضور و نقش بسزایی دارند.

استاندار کرمانشاه افزود: با شیوع ویروس کرونا در استان جوانان با اقدامات جهادی در تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی، غربالگری کرونا، ضدعفونی معابر و … حضور چشمگیری داشتند.

وی با انتقاد از برنامه‌های اداره ورزش و جوانان استان برای اوقات فراغت جوانان، خاطر نشان کرد: اگر اعتقاد به ارزش جوانان داریم باید به دنبال برنامه‌های جدید برای جوانان باشیم اما متأسفانه با این برنامه‌ها نشان می‌دهد که مدیرکل به این موضوع اعتقاد ندارد.

بازوند گفت: مسئولین دستگاه‌های مختلف اگر اعتقاد دارند جوانان سرمایه‌های گرانقدر استان و در گام دوم انقلاب  بیشترین بار مسئولیت را بر عهده دارند باید به برنامه‌های جوانان دقت بیشتری داشته باشند.

مدیر ارشد استان تاکید کرد: در این شرایط اداره ورزش و جوانان با توجه به راهبردهای گام دوم انقلاب  و نقش جوانان در این خصوص، باید بیشتر برای جوانان وقت بگذارد.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در حال حاضر مشکل اصلی جوانان استان اشتغال است لذا نهادها و دستگاه‌های مختلف باید طی یک برنامه عملیاتی تلاش کنند این مشکل حل و فصل شود و موانع سر راه جوانان برطرف شود.

بازوند در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی جهت مقابله با بیماری کرونا، گفت: یکی از فرصت‌هایی که در این تهدید کسب شد، مشارکت مردم در پویش همدلی بود که توانستند با قرار گرفتن در کنار هم، دست نیازمندان را بگیرند.

وی اظهار داشت: به سادگی نباید از کنار این بیماری بگذریم، در حال حاضر استان ما یک پیک را پشت سر می‌گذارد کا از پیک اول سخت‌تر است.

مدیر ارشد استان ادامه داد: در پیک اول ویروس حمله کننده بود اما خوشبختانه در این پیک کادر درمانی به ویروس حمله کرده و با انجام روزانه ۶۰۰ تست، افراد بیشتری را شناسایی می‌کنند و همین امر سبب شده سیر صعودی در افراد بستری داشته باشیم.

استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود جوانان و سمن‌ها به عنوان ثروت‌های واقعی استان کمک کنند تا از این بحران عبور کنیم.

 

راه اندازی «شبکه‌ مجازی جوان» در کرمانشاه با جدیت دنبال شود

 محمد ابراهیم الهی تبار امروز یکشنبه در ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمانشاه ضمن اشاره به سه محور مطرح شده توسط مدیر کل ورزش و جوانان استان از جمله ارائه گزارش عملکرد سمن‌ها در موضوع کرونا، برنامه اوقات فراغت و تشریح بانک اطلاعات جامع جوانان در استان، اظهار داشت: ضروری است دستگاه‌های مختلف این سه محور را تبدیل به برنامه عملیاتی کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه افزود: همچنین لازم است در بحث کرونا از ظرفیت و توان جوانان استفاده شود و به عنوان محور کاری به خصوص در سال ۹۹ به آن توجه داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: امروز ویروس کرونا تمام جوامع را درگیر کرده است و به ناچار باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با آن را با جدیت دنبال کنیم.

این مسئول گفت: از کلید واژه‌هایی که در گام دوم انقلاب به آن اشاره شده است جوانان و امید است که جا دارد در این شرایط برنامه‌ها را به این سمت و سو سوق دهیم.

الهی تبار بیان داشت: تمام دستگاه‌هایی که متولی اجرای برنامه‌های اوقات فراغت هستند برنامه‌های عملیاتی را در اختیار سازمان امور جوانان قرار دهند.

وی همچنین استفاده از فضای مجازی را در شرایط کرونایی یکی از ضروریات عنوان کرد و گفت: در این خصوص اداره ورزش و جوانان بحث راه اندازی شبکه‌مجازی جوان را به طور جدی دنبال کند و به تولید محتوا و زیرساخت‌های آن توجه ویژه داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: باید تلاش شود تا با تشکیل کمیته تخصصی گام دوم انقلاب بیشتر به حوزه جوانان ورود پیدا کنیم و برای محورهای اعلام شده برنامه ریزی شود.

وی با بیان اینکه باید با سازمانهای مردم‌نهاد آشتی کنیم، ادامه داد: ظرفیت سازمانهای مردم نهاد را باید جدی بگیریم چرا که دغدغه مند، پرتلاش و کم اشتباه هستند و می‌توانند ما را در رساندن به اهداف مورد نظر یاری کنند.

این مسئول در ادامه به پرداخت تسهیلات ازدواج در سال ۹۸ نیز اشاره‌ای داشت و گفت: سال گذشته در مجموع ۳ درصد از تسهیلات پرداختی کل کشور در استان کرمانشاه توزیع شد.

الهی تبار اظهار داشت: از مجموع ۱۵ هزار و ۳۰۰ واقعه ازدواج در سال ۹۸ حدود ۲۵ هزار زوج موفق به دریافت تسهیلات شدند و مابقی نیز در ابتدای سال ۹۹ محقق شده است.

وی خاطر نشان کرد: با این حساب می‌توان گفت سال ۹۸ حدود ۹۱ درصد کسانی که برای دریافت تسهیلات مراجعه کردند موفق شدند این تسهیلات را دریافت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تا کنون نیز طبق آخرین آمار که توسط کار گروه ارائه شده است ۱۸۰۰ فقره تسهیلات ازدواج به جوانان پرداخت شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1615967
ارسال نظر
نظرات