شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:20 منتشر شده در مورخ: 1399/03/18 شناسه خبر: 1615975
مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت کرمانشاه عنوان کرد؛

غربالگری ۹۹ درصد جامعه هدف در بسیج مقابله با کرونا

غربالگری ۹۹ درصد جامعه هدف در بسیج مقابله با کرونا
سارا شاه آبادی از غربالگری ۹۹ درصد جامعه هدف در بسیج مقابله با کرونا در این استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سارا شاه آبادی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: ۹۹ درصد از جمعیت هدف در استان کرمانشاه از نظر علائم ابتلاء به کرونا مورد غربالگری قرار گرفتند.

وی افزود: این جمعیت افراد بالای ۱۵ سال و با اولویت افراد سالمند، دارای بیماری‌های زمینه‌ای و زنان باردار بودند.

مدیر گروه کنترل بیماری‌های مرکز بهداشت استان کرمانشاه با بیان اینکه جمعیت افرادی که از ۱۴ سالگی وارد ۱۵ سالگی می‌شوند، به طور مداوم متغیر است، تصریح کرد: بر اساس آمار ثبت شده در هفدهم فروردین ماه جمعیت هدف بالای ۱۵ سال در استان کرمانشاه حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر برآورد شده که تاکنون ۹۹ درصد آنها مورد غربالگری قرار گرفته است.

شاه آبادی بیان داشت: غربالگری به صورت تلفنی انجام می‌شود و افرادی که دارای علائم کووید ۱۹ هستند در صورت نیاز به مراکز مربوطه ارجاع داده می‌شوند در غیر این صورت به آنها آموزش‌های لازم ارائه خواهد شد.

این مسئول عنوان کرد: با توجه به افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در استان کرمانشاه ۳۳ محدودیت جدید برای الزام به رعایت نکات بهداشتی با توجه به بازگشایی مشاغل و اماکن به ستاد استانی مقابله با کرونا پیشنهاد شده که منتظر تصویب آنها هستیم و در صورتی که استان کرمانشاه در وضعیت قرمز قرار گیرد این محدودیت‌ها اعمال خواهد شد.

وی ادامه داد: تنها در صورتی که اصول بهداشت توسط مردم رعایت شود شاهد کاهش آمار ابتلاء به ویروس کرونا خواهیم بود اما متأسفانه با توجه به تعطیلاتی که گذراندیم و نیز دید و بازدیدهای انجام شده پیش‌بینی شود که آمار مبتلایان افزایش یابد.

مدیر گروه کنترل بیماری‌های مرکز بهداشت استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: متأسفانه درصد بسیار بالایی از افراد فوت شده ناشی از ویروس کرونا در استان کرمانشاه دارای بیماری‌های زمینه‌ای بودند.

وی تصریح کرد: مردم باید با دانشگاه‌علوم‌پزشکی همراه باشند و به طور جدی اصول بهداشتی را رعایت کنند زیرا شماری از مردم همچنان بدون علائم و ناقل بیماری هستند.

شاه‌آبادی با بیان اینکه استفاده از ماسک مهمترین توصیه ما به مردم است، گفت: خوشبختانه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان ماسک مورد نیاز مردم را با قیمت مناسبت در اختیار داروخانه‌ها قرار داده همچنین مواد ضد عفونی و دستکش نیز در دسترس است و در داروخانه‌ها موجود است بنابراین مردم باید برای کاهش شمار مبتلایان نکات بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1615975
ارسال نظر
نظرات