شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:07 منتشر شده در مورخ: 1399/03/19 شناسه خبر: 1616094
یک کارشناس مسائل بین‌الملل:

تحرکات صهیونیست‌ها در منطقه موجب عقب‌نشینی مقاومت نمی‌شود

تحرکات صهیونیست‌ها در منطقه موجب عقب‌نشینی مقاومت نمی‌شود
حمیدرضا ترقی گفت: تحرکات صهیونیست‌ها در منطقه با هدف تضعیف جبهه مقاومت و کم‌رنگ شدن حضور ایران است اما این حرکات بی‌تاثیر است و موجب عقب‌نشینی مقاومت نمی‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: صهیونیستها پس از موفقیت‌هایی که جبهه مقاومت در سوریه به دست آورد و توانست داعش را در یک منطقه بسیار محدودی محاصره کند با استفاده از شرایط کنونی حاکم بر کشور و منطقه و با تصور اینکه پس از شهادت سردار سلیمانی و وضعیت کرونایی، ایران موقعیت ضعیفی در سوریه خواهد داشت بنابراین می تواند زمینه فشار بر نیروهای نظامی ایرانی در سوریه را برای خروج آنها دنبال کند در در پی انجام حملات هوایی علیه پایگاه ایران در سوریه برآمدند.

وی افزود: اسرائیل می‌خواهد این اقدامات را به گونه‌ای دنبال کند که با اعمال فشار بر ایران زمینه دور شدن نیروهای ایرانی را از مرزهای خود با سوریه فراهم کند به تعبیر دیگر تلاش می‌کند خط دفاعی خود و ایران را از مرزهای خود دور کند و به حساب خود اندکی امنیت بیشتری برای شهروندان اشغالگر و غاصب سرزمین فلسطین فراهم کند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: به طور طبیعی یکی از اهداف آنها این است با دور کردن ایران از سرزمین های اسرائیل با امنیت بیشتری اهداف آمریکا در اسرائیل نظیر طرح معامله قرن و متصل کردن منطقه کرانه باختری را تحقق ببخشد.

ترقی تصریح کرد: همچنین اسرائیل در پی آن است مانع کمک های نظامی و تسلیحاتی ایران به فلسطینی ها در کرانه باختری شود و بر همین اساس این اقدامات تاکنون صورت گرفته با این حال هیچ تاثیری در میزان حضور ایران در سوریه و اقدامات مستشاری در آنجا نخواهد داشت.

وی افزود: با وجود این اقدامات ایران توانست با کمک سوریه و روسیه پاسخهای مناسب و لازم را به این نوع اقدامات تجاوزکارانه اسرائیل بدهد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: برخی از فضاسازی های روانی هم در رسانه‌ها چه از داخل و چه از بیرون در حال شکل‌گیری است که بتوانند به شکلی این نوع فشارهای اسرائیل را اثربخش جلوه دهند و بگویند این فشارهای اسرائیل و حملات به پایگاه های ایران در سوریه سبب عقب نشینی نیروهای ایرانی یا کاهش تعداد آنها در منطقه شده در حالی که همه این ها جنگ روانی و رسانه ای علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است.

ترقی خاطرنشان کرد: ایران با وجود این فشارها با قدرت، ابتکار و خلاقیت بیشتری در سوریه حضور یافته و حضور خود را نزدیک مرزهای اسرائیل به ویژه منطقه جولان حفظ کرده و همچنان تحرکات اسرائیل را مورد رصد دقیق خود قرار می‌دهد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1616094
ارسال نظر
نظرات