شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 12:47 منتشر شده در مورخ: 1399/03/19 شناسه خبر: 1616116
امام‌جمعه فارسان؛

دولتمردان آمریکا برای شهروندان خود نیز ارزشی قائل نیستند/ آمریکای امروز؛ گرفتارشده در دو مخمصه داخلی و خارجی

دولتمردان آمریکا برای شهروندان خود نیز ارزشی قائل نیستند/ آمریکای امروز؛ گرفتارشده در دو مخمصه داخلی و خارجی
امام‌جمعه فارسان گفت: سالیان سال چهره وحشی دولتمردان آمریکا را در بیرون ازآمریکا دیده بودیم ولی اکنون نشانه ‏ها و اخبار حکایت از این دارد که دولتمردان آمریکا برای مردم و شهروندان خود نیز ارزشی قائل نیستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام محسن ملک‌پور امام جمعه فارسان در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ در مورد افول امریکا گفت:همه ماجرا از شهر" میناپولیس" شروع شد، چهارپلیس با زجرکُش کردن یک سیاهپوست به نام جورج فلوید با بی‏اعتنایی به فریادهای جانخراشش، او را زیر زانوهای خود خفه کردند.
 
وی تصریح کرد:  پلیس البته برای خاموش کردن شعله اعتراضات، این چهار نفر را برکنار کرد اما تابه‌حال و پس از یک هفته، کاری از پیش نبرده است. ارتش و گارد نظامی و نیروهای ویژه در بسیاری از شهرها واردشده‌اند و شهرها حالت جنگی به خود گرفته است.
 
حجت الاسلام ملک پور افزود: آنچه در این روزها با قتل فجیع یک سیاه‌پوست اتفاق افتاد چیز عجیبی نیست! آمریکا همین است، این آمریکای بدون نقاب و بدون روتوش است، سالیان سال چهره وحشی دولتمردان آمریکا را در بیرون ازآمریکا دیده بودیم ولی اکنون نشانه ‏ها و اخبار حکایت از این دارد که دولتمردان آمریکا برای مردم و شهروندان خود نیز ارزشی قائل نیستند، عملکرد بسیار بد و ناشیانه دولت ترامپ در مواجهه با کرونا و مرگ بیش ازیکصدهزار نفرتاکنون گواه این ادعاست.
 
وی عنوان داشت: سخن حکیمانه و عمیق اما؛ همان سخن جاودانه رهبر عزیزمان در دوازدهم آبان ماه ۹۷ است که فرمود: «آمریکا رو به افول است، این وضعیتی که آمریکایی‏ها دچارش شدند، عامل بلندمدت دارد؛ این‏ها در طول تاریخ وضعیتی را به وجود آوردند که نتیجه‏ اش همین است و به این آسانی‏ها علاج شدنی نیست.
 
حجت الاسلام ملک پور اظهار داشت: این سنت الهی است، این‏ها محکوم‏ اند به اینکه ساقط بشوند، محکوم‏اند به اینکه افول کنند، زایل بشوند از صحنه قدرت جهانی.» با این حساب چه دموکرات‌ها و چه جمهوری خواهها نمی‏توانند جلوی تحقق قطعی این سنت الهی را بگیرند.
 
امام‌جمعه فارسان در پایان گفت: امروز آمریکا در دو مخمصه داخلی و خارجی گرفتار آمده است، از سویی شکست‌های راهبردی و بزرگش در منطقه و در تقابل با ایران بود که آخرین آن عجز و ناتوانی او در جلوگیری از رسیدن پنج نفت‌کش سوخت از ایران به سمت منطقه حیات خلوت آمریکا- ونزوئلا- بود. البته فهرست شکست‌های آمریکا در مقابله با چین و روسیه و حتی ناکامی‌اش در برابر کره شمالی بر سیاهه فهرست رسوایی آمریکا می افزاید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1616116
ارسال نظر
نظرات