شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:37 منتشر شده در مورخ: 1399/03/19 شناسه خبر: 1616120
عالم برجسته اهل سنت ایران:

ابهت پوشالی ‌آمریکا ‌رو به افول و زوال است

ابهت پوشالی ‌آمریکا ‌رو به افول و زوال است
عالم برجسته اهل سنت کشور با بیان اینکه رمز پیروزی مقابل مستکبران عالم، ایستادگی و مقاومت است گفت: ابهت پوشالی آمریکا رو به افول و زوال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ماموستا خدایی با اشاره به رفتار تروریستی و ضد انسانی پلیس آمریکا که منجر به قتل" جورج فلوید" شد در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: این اقدام ضدبشری نخستین جنایت این حکومت استکباری نیست، بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی ،به خاک و خون کشیدن هزاران بیگناه در کشور ویتنام، افغانستان، عراق ،سوریه و اخیراً کشتار زنان و کودکان مظلوم یمن را در سابقه خود دارد.

وی با تاکید بر اینکه در آینده نزدیک جهانی بدون آمریکا را شاهد خواهیم بود افزود: امروز میلیون ها ، مقاله از سوی تحلیلگران سیاسی و اجتماعی در داخل و خارج این کشوربیانگر آن است ، آمریکا دوران افول خود را سپری می کند و یکی از مهمترین دلایل نابودی آمریکا در طول ۷۰ سال گذشته ،حمایت از رژیم  منفور صهیونیستی است.

 ماموستا خدایی با بیان اینکه  با بیان اینکه ابهت پوشالی استکبار جهانی از بین رفته ‌و قدرت آمریکا سرکرده مستکبران عالم رو به افول و زوال است تصریح کرد: با توجه به ناپایداری  وضعیت اقتصادی در جهان و به دنبال آن مواجهه امریکا با کسری بودجه و بدهی خارجی و  ظهور اعتراضات مردمی در این کشور ، شرایط نابرابر اقتصادی حاکم بر جامعه امریکا، اعمال سیاست خارجی یک جانبه‌گرایانه این کشور در جریان جنگ‌های عراق و افغانستان و نیز مداخله‌گری امریکا در بحران‌های خاورمیانه موجب شد تا برخی از نظریه‌پردازان، قدرت امریکا را در حوزه نرم به چالش کشیده و زمینه‌های افول آن را تبیین کنند.

وی تصریح کرد: سیاست خارجی این کشور فقط منافع آمریکا را دنبال می کند و در این میان انسان ها اصلاً برایشان ارزشی ندارد و این مفهوم در جنگ های مختلف در گوشه و کنار جهان بارها به اثبات رسید.

امام جمعه بانه  در پایان با اشاره به اینکه مدتی است که رهبر انقلاب سخن از افول امریکا دارند خاطرنشان کرد: امروز امریکا از چهل سال قبل بسیار ضعیف تر شده است، ترامپ ماهیت توخالی بودن و پوچ بودن آمریکا را به دنیا اعلام می کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1616120
ارسال نظر
نظرات