شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 10:06 منتشر شده در مورخ: 1399/03/19 شناسه خبر: 1616124
استاندار چهارمحال و بختیاری:

تحقق اقتصاد مقاومتی جز با هم‌دلی و همکاری همگانی میسر نیست

تحقق اقتصاد مقاومتی جز با هم‌دلی و همکاری همگانی میسر نیست
اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: جهش در تولید نیازمند زیرساخت‌ها و برنامه‌ریزی و آینده‌نگری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز، اقبال عباسی، استاندار چهارمحال و بختیاری در آیین بازدید افتتاح طرح های اقتصاد مقاومتی گفت: اجرا و بهره‌برداری از طرح های اقتصاد مقاومتی در راستای ارتقا در بخش تولید، ایجاد اشتغال و افزایش رونق در بخش های کشاورزی بسیار موثر است.

وی افزود: حدود دوسوم از 57 هکتار از اراضی تحت فشار بهره‌برداری شده توسط جهادکشاورزی و مابقی توسط بخش خصوص سرمایه گذاری شده است.

عباسی با اشاره به بهره وری سالانه نیم میلیارد تومان از مزرعه 12 هکتاری گل محمدی چلیچه فارسان، بیان کرد: توسعه و پیشرفت زمینه ساز ایجاد اشتغال بوده و این فرصت مطلوبی است که جهاد کشاورزی با همکاری تولیدکنندگان با ایجاد صنایع تبدیلی بتوانند باعث و بانی گام‌های دیگر در پیشرفت  در این عرصه، ایجاد اشتغال و حتی افزایش و توسعه بخش گردشگری شوند.

استاندار چهارمحال و بختیاری در بهره‌برداری از فاز نخست آبیاری قطره‌ای طرح توسعه باغی  شرکت تعاونی سودجان از مشاکرت بیش از سه هزار و 300 سهامدار روستایی در این طرح خبر داد و گفت: جهش تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی جز با تلاش و همکاری و همدلی همگانی ممکن نیست.

وی با اشاره به بازدهی این طرح کشاورزی طی دوسال آتی، تصریح کرد: ایجاد و ساخت کارگاه‌های بسته‌بندی، سردخانه و ...  توسط  مردم صورت گیرد و مسئولان هم لازم است به منظور تحقق این امر اقدامات لازم را انجام دهند.  

رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری در ادامه گفت: اجرای این  طرح موجب افزایش بازدهی در بهره‌وری از زمین، صرفه‌جویی در مصرف آب و ارتقای کیفی محصولات باغی و زراعی می شود و تاثیر بسزایی در ایجاد اشتغال، درآمدزایی دارد.

وی افزود: در این طرح سهامداران شرکت تعاونی سودجان حدود۵۵۰ هکتار از اراضی را به کشت نهال بادام  و گیلاس حدود ۳۰۰ هکتار به کشت نهال گلابی و ۷۰۰ هکتار  مابقی به کشت نهال سیب درختی اختصاص دادند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1616124
ارسال نظر
نظرات