شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 13:01 منتشر شده در مورخ: 1399/03/19 شناسه خبر: 1616153
مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمانشاه:

مداحی در مراسم ختم و حتی در آرامستان‌ها ممنوع است

مداحی در مراسم ختم و حتی در آرامستان‌ها ممنوع است
حجت الاسلام یوسف احمدی گفت: بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا مداحان حق مداحی در مراسم ختم و حتی در آرامستان ها را ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام یوسف احمدی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: بازگشایی مساجد مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین ستاد استانی را دارد و در واقع این موضوع در کارگروهی با حضور مسئولان استانداری مورد تأیید قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با وجود بازگشایی مساجد همچنان مراسم ختم در مساجد برگزار نمی‌شود، افزود: در واقع تنها ابلاغ این موضوع از سوی سازمان تبلیغات اسلامی و بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا انجام شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: هر زمان که این ستاد مجدداً تصمیم به تعطیلی مساجد بگیرد بلافاصله نسبت به اجرای آن اقدام خواهد شد زیرا ما به عنوان یک نهاد انقلابی در مقابل قانون تسلیم هستیم.

این مسئول عنوان کرد: همچنین بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا مداحان حق مداحی در مراسم ختم و حتی در آرامستان ها را ندارند و ما این موضوع را به اطلاع مداحان رساندیم.

حجت الاسلام احمدی بیان داشت: در مساجد استان کرمانشاه به طور مداوم کار ضدعفونی و گندزدایی انجام می‌شود و نمازگزاران با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در مساجد حضور می‌یابند.

وی گفت: مردم به ویژه سالمندان حضور کمتری در مساجد دارند و در هیچیک از مساجد استان شاهد ازدحام جمعیت نیستیم بلکه بیشتر جوانان با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی نسبت به اقامه نماز در مساجد اقدام می‌کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1616153
ارسال نظر
نظرات