شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:17 منتشر شده در مورخ: 1399/03/19 شناسه خبر: 1616230
شکوفایی پروژه‌های عمرانی در بندر چابهار؛

اولین فریم سایت کانتینر یخچالی بندر شهید بهشتی به بهره‌برداری رسید/رونق صادرات محصولات کشاورزی و شیلاتی از جنوب شرق

اولین فریم سایت کانتینر یخچالی بندر شهید بهشتی به بهره‌برداری رسید/رونق صادرات محصولات کشاورزی و شیلاتی از جنوب شرق
بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: اولین فریم سایت کانتینر یخچالی بندر شهید بهشتی چابهار به بهره برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: پروژه های بندری و دریایی این بندر بزرگ اقیانوسی با تراز مثبت پیشرفت فیزیکی واقعی و به منظو بهره گیری از روش ها و سیستم های نوین در دست اجرا است.

وی ادامه داد: در همین راستا سایت کانتینر یخچالی بندر شهید بهشتی چابهار در دستور کار قرار گرفت که اولین فریم آن به منظور نگه داری کالاهای یخچالی صادراتی و وارداتی ورد بهره  برداری قرار گرفت.

این مقام مسئول اذعان کرد: این سایت از 30 فریم تشکیل شده است که هر سازه 18 کانتینر یخچالی 20 فوت را پوشش می دهد، در مجموع این سایت از ظرفیت نگهداری 540 کانتینر 20 فوت کالای یخچالی برخوردار است.

به گفته آقایی، دیگر فریم های این سایت یخچالی با سرعت در حال تجهیز و تکمیل است و به زودی شاهد بهره برداری کامل این سایت در بندر شهید بهشتی خواهیم بود.

وی با اشاره به با تردد منظم خطوط کشتیرانی در مسیر بندر چابهار تصریح کرد: با توجه به موقعیت بازار پسکرانه، راه اندازی سایت نگهداری کانتیر یخچالی  در رونق صادرات محصولات کشاورزی، باغی و شیلاتی تاثیر شگرفی خواهد داشت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: رونق بندر چابهار به عنوان دروازه اصلی توسعه استان و جنوب شرق کشور مستلزم توسعه صادرات، واردات، ترانزیت و توسعه زیرساخت های بندری است که در این راستا و همگام با اجرای طرح توسعه بندر شهید بهشتی زیرساخت های مناسب بندری و تجهیزات پیشرفته در این بندر استراتژیک تعبیه شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1616230
ارسال نظر
نظرات