شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:03 منتشر شده در مورخ: 1399/03/19 شناسه خبر: 1616270

خیز بلند کردستانی ها در رزمایش کمک مومنانه با اهداء خون + تصویر

خیز بلند کردستانی ها در رزمایش کمک مومنانه با اهداء خون + تصویر
چهارمین مرحله از رزمایش کمک مومنانه پیش از ظهر امروز در استان کردستان با حضور بسیجیان و نیروهای سپاه بیت المقدس به شکل دیگر رقم خورد همه آمده بودند تا این بار با اهدا خون خود تسلی بخش خاطردردمند همنوعانشان باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی،  هیچ  رنگی در زندگی انسانی جز با رنگ شادمانی و شعف چهره های غمگینانه همنوعان فرودست و مستمند را رنگ نمی بخشد

استحکام پایداری جامعه سالم با کاهش دغدغه های کهنه نیازمندان میسر می شود. اعتبار می یابد و سلامت فکر و روان و آرامش و آسایش عمومی با مشارکت نیک اندیشان توانمند در مسیر یاری و کمک ضعیفان تحقق می یابد.


     

این موقعیت در جامعه ما به لحاظ باورها، اعتقاد به وعده های الهی و همچنین فرهنگ مردم مداری و بخشندگی همواره فراروی افراد قرار دارد. احساس خوش آسایش و آرامش افراد نیازمند و خشنودی باطنی افراد خیر وصف ناپذیر است

همان‌طور که از شعار اهدای خون اهدای زندگی پیداست، ارزش این طرح چیزی فراتر از تهیه اقلام و کالاهای ضروری مردم است.

مردم بسیجی استان کردستان این بار با مراجعه به پایگاه‌ها جهت اهدای خون خود دست یاری را به دست بیماران محتاج به خون و فراورده های آن دادند تا شاید از این طریق درمانی بر درد بیماران محتاج به آن باشند.

چهارمین مرحله از رزمایش کمک مومنانه در راستای لبیک به فرمان مقام معظم رهبری و کمک به مردم استان کردستان این بار با هدای خون اهدا زندگی ، صبح امروز آغاز شد

دراین رزمایش و بنا بر اعلام انتقال خون استان کردستان در خصوص کمبود خون امروز پاسداران و بسیجیان کردستانی با حضور در مرکز انتقال خون استان، خون خود را همانند گذشته برای سلامتی، عزت و سربلندی مردم  این دیار  اهدا  کردند.

جهاد و کمک مومنانه همیشه ادامه دارد

علی صادقی یکی از مراجعه کنندگانی بود که امروز برای اهدا خون خود به پایگاه انتقال خون آمده بود. وی می گوید: جهاد و کمک مومنانه همیشه ادامه دارد .

وی می گوید:  این بار در روزهای کرونایی، انتقال و اهدای خون به بیماران نیازمند یکی از بزرگ‌ترین جهادها محسوب می‌شود و با این کار میخواهم دست بیماری را که محتاج به این خون و فراورده های آن برای درمان می باشد را بگیرم.

محمد آزادی جوان و بسیجی27 ساله  ای است  که تا به حال 13 بار خون داده است.

او میگوید:  گروه خونی‌ام o منفی است، و همین کمبود نوع خون من بهانه ای برای حضورم در این رزمایش بود تا بنوانم از این طریق به همنوع نیازمندم کمک بکنم.

اهدای خون معامله‌ای دو سر سود است

 محمودی اهدا کننده دیگر بود که امروز به مرکز انتقال خون در رزمایش کمک مومنانه حضور پیدا کرده بود و میگوید: من تا به حال بالغ بر 15 بار خون خود را اهدا کرده ام  و تنها خواسته‌ام از مردم  این است که همه برای نجات کسانی که زندگی‌شان به مقداری از خون آنها وابسته است داوطلب شوند.

وی که اعتقاد دارد خون دادن زکات سلامتی و به نوعی شکرگزاری است، می‌گوید: اهدای خون معامله‌ای دو سر سود است چه بسا فواید بسیاری که نصیب خون‌دهنده می‌شود و از آن طرف هم جان یک بیمار نیازمند نجات می‌یابد.

این جوان بسیجی راز شادی، آرامش و رضایت درونی را در کمک به دیگران می‌داند و معتقد است دین‌داری یعنی نشاندن لبخند به لب دیگران و کمک به دیگران به روح وی جلا می‌بخشد.

در ادامه محمد سعید کریمیان مدیر کل سازمان انتقال خون کردستان در گفتگو با خبرنگار کرد تودی عنوان نمود: هر کیسه خونی که اهدا میشود سه فرآورده سلولی و پلاسمای  مانند گلوبول قرمز پلاسما و پلاکت می توان از آن تهیه کرد.

وی با توجه به محدود بودن مدت زمانی هر کدام از این فراورده افزود: بیمارانی وجود دارد که زندگیشان بسته به خون یه یک نوع فراورده خونی است و این نیاز یک نیاز همیشگی برای بیماران است .

وی افزود: در این روزهای کرونایی نگرانی ما این بود که مراجعه افراد برای اهدا خون کم شود اما باتوجه به حس خوب نوعدوستی مرمان این استان هیچ گونه کمبودی را در این باره نداشتیم .

وی با اعلام اینکه ذخایر مراکز درمانی روزانه پایش می شود، یادآور شد: واحد پخش و سنجش مصرف بیمارستانی خون و فرآورده های خونی روزانه میزان ذخایر هر مرکز درمانی را رصد و پیش می کند و به تناسب میزان درخواست هر بیمارستان فرآورده های خون را توزیع می کند.

کریمیان در پایان افزود: انتقال خون کردستان با دارا بودن دو مرکز ثابت در شهرستان های سنندج و سقز سالانه میزبان 37 مراجعه برای اهدای خون است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1616270
ارسال نظر
نظرات