شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 08:09 منتشر شده در مورخ: 1399/03/20 شناسه خبر: 1616426
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان:

ادارات کردستان در قبال ارزشهای انقلاب خنثی هستند/ نهایت اقدامات فرهنگی در کردستان فراهم کردن فضای روبوسی یک زن و مرد است

ادارات کردستان در قبال ارزشهای انقلاب خنثی هستند/ نهایت اقدامات فرهنگی در کردستان فراهم کردن فضای روبوسی یک زن و مرد است
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان, گفت: واقعا جای تأسف است که ادارات دولتی نسبت به گرامیداشت سالروز ارتحال امام (ره) و یا روز قدس و یا دیگر روزهای خاص بی تفاوت باشند و در عوض به تمام امکاناتی که به برکت این ارزشها در جامعه فراهم شده دسترسی داشته باشند!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، محمود الله مرادی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران استان کردستان با تسلیت ایام 14 و 15 خرداد، عنوان کرد: 15 خرداد سال 42 آغاز نهضت امام خمینی(ره) بود و جمع زیادی از انقلابیون در این روز به خاک و خون کشیده شدند.

الله مرادی عنوان کرد: انقلابی که با هدایت امام راحل و پشتیبانی مردم به پیروزی رسید، هدفش احیای ارزشهای دین، اعتلای فرهنگ اسلامی و زنده کردن فرهنگ عاشورا و اسلام ناب محمدی بود. وی افزود:«انقلاب اسلامی مردم را از اسارت و بندگی رها کرد و به سمت عروج حرکت داد».
 
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه خون های بسیاری در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی بر زمین ریخته شد، اظهار داشت: بعد از انقلاب  نیز با جنگی ظالمانه و تحمیلی مواجه شدیم و 8 سال جوانان دلداده امام و انقلاب اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی تسلیم دشمن شود.
 
وی با تأکید براینکه متأسفانه ما خیلی زود ایثارگری ها و رشادت های رزمندگان دفاع مقدس را فراموش کردیم، گفت: مردم ما قدرشناس شهدا و امام شهدا هستند اما بعضی از مسؤولین اینگونه نیستند و اگر واقعا به پاسداری از خون شهدا اهمیت می دادند امروز دیگر نباید نگران فاصله گرفتن نسل جوان از آرمانهای انقلاب می بودیم.
 
الله مرادی ادامه داد: حقیقتاً باید مسئولینی مسئولیت امور را به دست بگیرند که دل در گرو شهدا و امام شهدا دارند، در واقع خیلی از مسئولین ما سالم هستند و تلاش هم می کنند اما باید کارهایی که مروج فرهنگ شهدا است در تلاش آنها نمود داشته باشد.
 
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان عنوان کرد: با وجود این همه انسان هنرمند و فرهنگی و فرهیخته در استان کردستان, فردی را متولی فرهنگ و ارشاد استان می کنند که هر چند انسان خوبیست اما تنها یک روز در مسیر انقلاب و ارزشها قدم برنداشته و تنها افتخار او بازیگری در چند تئاتر و مسئولیت داشتن در دفتر فرماندار و حضور در برستاد یک کاندیدا است. وی افزود: با این همه هجمه ضد فرهنگی دشمنان برعلیه انقلاب, آیا این خدمت به امام و انقلاب است! همانطور که در انتصاب مدیرکل قبلی صدای کسی را نشنیدند, بی شک عاقبت اینگونه انتصابها همانطور خواهد بود و این یعنی خیانت به فرهنگ, هنر و هنرمند.
 
الله مرادی گفت: متأسفانه در روز 14 خرداد سالروز عروج ملکوتی امام خمینی (ره) شاهد بودیم اکثر ادارات استان هیچ برنامه مناسبتی حتی در فضای مجازی هم نداشتند و در روز جهانی قدس و سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری به استان هم به همین شکل بی تفاوت بودند.
 
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با انتقاد از بی تفاوتی ادارات استان در قبال ارزشهای انقلاب، افزود: برخی ادارات فکر می کنند که مسئولیت تمام برنامه های فرهنگی و ارزشی را باید فقط یک نهاد انقلابی خاص برعهده بگیرد، اگر اینگونه باشد، پس این ادارات دولتی چه مسوولیتی در قبال ارزشها دارند؟!
 
وی افزود: ادارات استان کردستان متاسفانه به حال خود رها شده اند و نه در خدمت مردم هستند نه انقلاب!
 
الله مرادی ادامه داد: امروز هیچ مدیری حاضر نیست به خاطر منافع شخصی خود را فدای ارزشهای انقلاب کند اما در حقیقت این مدیران باید بدانند که در قبال شهدا و امام و رهبر انقلاب مدیون هستند.
 
وی تأکید کرد: هنوز جای جای کردستان بوی خون شهید می دهد و هنوز هم کردستان از آثار سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری در سال 88 بهره مند است اما می بینیم ادارات ما نسبت به این مناسبتها بی تفاوت و خنثی هستند.
 
وی افزود: واقعا جای تأسف است که ادارات دولتی نسبت به گرامیداشت سالروز ارتحال امام (ره) و یا روز قدس و یا دیگر روزهای خاص بی تفاوت باشند و در عوض به تمام امکاناتی که به برکت این ارزشها در جامعه فراهم شده دسترسی داشته باشند!
 
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: اینکه به خاطر کرونا، شرایط جامعه حساس است و نمی شود خیلی از مراسمات را برگزار کرد جای هیچ بحثی نیست اما آیا ادارات کردستان در روز 14 خرداد نمی توانستند برنامه های مناسبتی در فضای مجازی داشته باشند؟
 
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) متعلق به تمام جامعه است و همه از برکات نهضت او بهره مند هستند، گفت: مسئولینی که امروز به برکت خون شهدا به میز و صندلی ریاست تکیه زده اند، آیا وظیفه ندارند از آرمان های امام و شهدا دفاع کنند و ارزشهای آنها را زنده نگه دارند؟!
 
الله مرادی افزود: اداره ای که برای یک برنامه ضد فرهنگی ساعتها و روزها وقت می گذارد و هزینه میلیاردی می کند آیا نمی توانست برای برنامه های مناسبتی انقلاب اسلامی در این چند روز گذشته کمترین اقدامی داشته باشد؟!
 
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان در ادامه عنوان کرد: مسئولین فرهنگ و ارشاد استان کردستان بگویند که بودجه های فرهنگی استان در کجا هزینه می شود؟ چرا برنامه های دینی و ارزشی در بودجه های آنها سهمی ندارند؟! 
 
وی افزود: مشکل مردم کردستان «چوپی» و رقص نیست، مشکل مردم کردستان تبعیض، فقر، بیکاری و نبود اشتغال است که مسؤولان ما هم برنامه ای برای آن ندارند.
 
الله مرادی در ادامه با اشاره به دادن رانت به برخی افراد خاص در استان از سوی مدیران دولتی، عنوان کرد: چرا باید امتیاز صادرات مرغ و صنایع وابسته آن به یک مرغدار داده شود و همکاران همان فرد در این صنف، گرفتار انواع و اقسام مشکلات باشند و به آنها توجه هم نشود!
 
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان، در ادامه گفت: وضعیت کنونی استان کردستان به گونه ای شده است که افرادی بدون آزمون و فراخوان خاصی تنها به سبب اینکه از نزدیکان سیاسی یک مدیر دولتی هستند در ادارات استخدام می شوند اما در مقابل جوانان توانمند و مستعدی که هیچ رانت و پارتی ای ندارند باید بیکار در کنج خانه بنشینند.
 
وی تأکید کرد: امروز متأسفانه فشار مضاعفی از سوی مسئولان دولتی به خانواده شهدا و ایثارگران هم وارد می آید و هیچ کس هم حق اعتراض ندارد و اگر کسی هم اعتراض کند تهدید به اخراج می شود.
 
الله مرادی بیان کرد: امروز به جایی رسیده ایم که توابین ضد انقلاب و خانواده های آنها در ادارات کردستان داری مناصب حدیریتی هستند و فرزندان متخصص و شایسته شهدا توسط همین افراد از کار بیکار می شوند!
 
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان در جمع بندی اظهارات خود گفت: متأسفانه فضای استان کردستان در سالروز رحلت امام عظیم الشأن مظلومانه بود و مسئولینی که میلیاردها تومان هزینه یک برنامه فرهنگی کردند تا عاقبت آن بوسیدن یک زن و مردی شود که خازج از کشور هستند و حاضرین هم برای آنها کف و سوت بزنند، هیچ علاقه ای به گرامیداشت سالروز 14 خرداد نداشند و این جای تأسف است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1616426
ارسال نظر
نظرات