شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 08:44 منتشر شده در مورخ: 1399/03/20 شناسه خبر: 1616443
یک کارشناس مسائل بین‌الملل:

استراتژی مقاومت فعال به جای مذاکره با آمریکا باید دنبال شود

استراتژی مقاومت فعال به جای مذاکره با آمریکا باید دنبال شود
حنیف غفاری با اشاره به درخواست آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران گفت: دستگاه دیپلماسی باید این درخواست را رد و استراتژی مقاومت را دنبال کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حنیف غفاری در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد با اشاره به درخواست آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران بعد از تبادل زندانیان اظهار داشت: ترامپ در مدت زمانی کمتر از یک روز دو بار از ایران جهت آزاد کردن جاسوس آمریکایی تشکر و بحث مذاکره را مطرح می‌کند و می‌گوید ایران نباید منتظر انتخابات آمریکا بماند و به توافق برسد.

وی افزود: این مسائل نشان می‌دهد ترامپ عطش مذاکره با ایران و توافق جدید را دارد، اما اینکه چرا این نیاز را احساس می‌ کند ناشی از عملکرد ضعیف آمریکا در مواجهه با بیماری کرونا، افزایش بیکاری بالای ۴۰ میلیون نفری و تعطیلی هزاران بنگاه و شرکت کوچک و متوسط است که سبب کاهش محبوبیت ترامپ در سطح ملی و ایالتی در نظرسنجی ها شده است.

این کارشناس مسائل بین الملل گفت: در این شرایط ترامپ در صحنه انتخابات به دنبال دستاوردهای دیگری است که بیشتر به سیاست خارجی این کشور معطوف می شود.

غفاری عنوان کرد: انگیزه ترامپ از بحث مذاکره و توافق با ایران ایده توافق جامع است که از سوی دموکراتها و جمهوری‌خواهان مطرح می شود و منظور از توافق جامع این است که نه ‌تنها محدودیت های هسته‌ای ایران دائم شود، بلکه این محدودیتها در ابعاد موشکی، منطقه ای، دفاعی توان ما را محدود کند و استراتژی مهار حداکثری ایران را دنبال کند.

وی ادامه داد: برخورد و مواجهه ایران با این درخواست ها چه از سوی حزب دموکرات و چه جمهوری خواه کاملاً مشخص است و باید اعلام شود نه تنها زیربار هیچگونه مذاکره‌ جدیدی با آنها نخواهیم رفت بلکه در سایه استراتژی مقاومت فعال که از زمان خروج آمریکا از برجام آن را در پیش گرفتیم به هرگونه اقدام آمریکا در تقابل با کشور ایران پاسخ خواهیم داد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: نه تنها آمریکا بلکه شرکای اروپایی آن نیز پروژه مهار حداکثری ایران را دنبال می کنند و می‌خواهند قدرت مانور کشور ما را در نظام بین الملل محدود کنند در چنین شرایطی پاسخ به درخواست آمریکا برای مذاکره چیزی جز خطایی راهبردی پرهزینه و آشکار چه در عرصه سیاست خارجی و چه در دیگر عرصه ها نیست.

غفاری گفت: انتظار می‌رود دستگاه دیپلماسی هرگونه مذاکره با آمریکا را قاطعانه رد و تاکید کند که با آمریکا توافق نخواهیم داشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1616443
ارسال نظر
نظرات