شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 12:11 منتشر شده در مورخ: 1399/03/20 شناسه خبر: 1616565
مهرداد غفار زاده:

افول تدریجی آمریکا حقیقتی آشکار است/ناجیان پوشالی هالیوود بلای جان مردم شده اند

افول تدریجی آمریکا حقیقتی آشکار است/ناجیان پوشالی هالیوود بلای جان مردم شده اند
نویسنده و کارگردان سینمای اردبیلی گفت: افول به این معنا نیست که یک شبه و یک روزه اتفاق بیافتد بلکه تدریجی است که امروز جدی تر و حقیقتی آشکار است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهرداد غفارزاده نویسنده و کارگردان سینمای اردبیلی که مدتی نیز در آمریکای لاتین ساکن بوده در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهار داشت: تا حدودی قابل پیش بینی بود که این حرکتی که در آمریکا در حال رخ دادن است اتفاق بیافتد چرا که  پیش تر نیز چنین خیزش هایی در برخورد با سیاه پوست ها که موجب حرکت مردمی شود رخ داده بود.

وی افزود: اما هیچ کس فکر نمی کرد که این حرکت تبدیل به خیزش جهانی شود که حتی کشورهای آسیایی  و اروپایی نیز به آن بپیوندند و اگر آمریکا بخواهد به این روال ادامه دهد دچار بحران اساسی می شود که امروز بیش از دو هفته را در حال سپری کردن است.

نویسنده و کارگردان سینمای اردبیلی گفت: سیاه پوستان به هیچ عنوان زیر بار ظلم نرفته و ساکت نخواهند نشست و این نژاد همواره زیر استکبار و نژاد پرستان بودند و در صورت ادامه جریان شاید شاهد تصویب قوانین جدید نیز باشیم.

هنرمندان مستقل آمریکا منتقد جدی ترامپ هستند

وی تصریح کرد: هنرمندان و سینماگران  آمریکا از زمانی که ترامپ به راس کار آمد  یک موج علیه او به راه انداختند و مثلا رابرت دنیرو در هر مصاحبه خود در حد یک منتقد تمام عیار به او می تاخت  و در مراسم اسکار نیز خیلی از هنرمندان نقد های تند و جدی نیز داشته اند.

غفارزاده ابراز داشت: بعد از مرگ جورج فلوید نیز هنرمندان معروف نیز به این کمپین پیوستند و حتی پیج های خود را در اختیار این جنبش گذاشتند و مالی نیز کمک کرده اند؛ البته هنرمندان مستقل آمریکا قبل از این ماجرا نیز منتقد بودند و حتی فحش نیز می دادند که برای آنها یک امر معمولی است.

نویسنده و کارگردان سینمای اردبیلی گفت: امروز قهرمان های پوشالی هالیوود جان مردم را میگیرند و آمریکای که پز جهانی  حمایت از حقوق بشر گرفته  ولی اکنون که خود را در معرض خطر می بیند مبتلای آشکار به نقض حقوق بشر شده است.

تبلیغ خشونت توسط مدعیان حقوق بشر

وی اظهار داشت:در این جنبش جدید آن قدر نقض حقوق بشر اتفاق افتاده است که اروپایی ها نیز منتقد شده اند و اکنون سیاسیت های  آنها در این برهه آچمز شده و ترامپ تبلیغ خشونت می کند.

غفار زاده افزود: رهبر انقلاب در سالهای گذشته نیز به افول امریکا اشاره کرده اند و افول به این معنا نیست که یک شبه و یک روزه اتفاق بیافتد و این امر  شاید از سالهای گذشته شروع شده است و رفته رفته آشکار می شود و من  معتقدم که این اتفاف در حال رخ دادن است و جدی تر و حقیقی تر می شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1616565
ارسال نظر
نظرات