شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:10 منتشر شده در مورخ: 1399/03/20 شناسه خبر: 1616634
معاون اقتصادی استانداری خراسان شمالی:

دستگاه‌ها برای پروژه‌های جدید سرمایه‌گذاری راهکار تامین آب ارائه دهند

دستگاه‌ها برای پروژه‌های جدید سرمایه‌گذاری راهکار تامین آب ارائه دهند
محمود قنبری گفت: دستگاه‌های اجرایی ذی ربط و فرمانداری‌ها برای تامین و ذخیره آب مورد نیاز پروژه های جدید سرمایه گذاری در استان راهکار ارائه دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، محمود قنبری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی ظهر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان اینکه یکی از مهمترین زیرساخت های لازم برای اجرای طرح های سرمایه گذاری در استان تامین آب است، اظهار کرد: در حال حاضر استان با کمبود منابع آبی لازم در دشت ها مواجه است.

قنبری تصریح کرد: فرمانداران و دستگاه های اجرایی ذی ربط در استان طی تعامل با یکدیگر باید راه های قانونی و امکانپذیر برای تامین و ذخیره آب و اختصاص آن به پروژه های جدید سرمایه گذاری را بررسی و مشخص کنند تا در اختیار پروژه ها قرار گیرند.

وی یادآور شد: استفاده از چاه هایی که در گذشته بابت اجرای پروژه های سرمایه گذاری مجوز بهره برداری دریافت کرده بودند اما به عللی مورد بهره برداری قرار نگرفتند و بدون استفاده باقی مانده اند برای اجرای پروژه های جدید سرمایه گذاری اختصاص داده شوند.

وی افزود: مجوزهای حفر چاه که برای دستگاه های دولتی در استان طی سال های گذشته صادر شده اما به عللی مورد بهره برداری قرار نگرفته اند نیز باید به پروژه های جدید سرمایه گذاری اختصاص داده شوند.

قنبری در بخش دیگری از سخن خود به صدور 70 مجوز بی نام سرمایه گذاری در استان اشاره کرد و گفت: این مجوزها آماده ارائه به سرمایه گذاران متقاضی سرمایه گذاری در استان هستند.

وی گفت: تمامی اقدامات اداری برای ارائه این مجوزها به سرمایه گذاران متقاضی انجام شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی در خاتمه درباره اعطای تسهیلات ارزان قیمت به پروژه های سرمایه گذاری در استان نیز اعلام کرد: در سال مالی 98، 91 پروژه خرد و کلان صنعتی، معدنی و کشاورزی در استان از تسهیلات 12 درصد تبصره 18 برخوردار شدند، با این وجود، دولت هنوز تسهیلات 12 درصد تبصره 18 را برای سال مالی 99 به استان ها ابلاغ نکرده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1616634
ارسال نظر
نظرات