شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:27 منتشر شده در مورخ: 1399/03/20 شناسه خبر: 1616662
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح کرد

ابتلای 35 نفر از کادر درمان خراسان‌جنوبی به کرونا/ کمک بیش از 3 میلیارد ریالی خیران برای مقابله با کرونا

ابتلای 35 نفر از کادر درمان خراسان‌جنوبی به کرونا/ کمک بیش از 3 میلیارد ریالی خیران برای مقابله با کرونا
احمدی گفت: 35 پرسنل کادر درمان خرسان‌جنوبی به کرونا مبتلا شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، جلال احمدی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران، اظهار کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران در بحث مقابله با کرونا جهادی عمل کرد و باید این اقدامات روایت شود.

 
110 شهید حوزه سلامت در کشور 
 
وی با بیان این‌که اگر مردم نکات بهداشتی را رعایت نکنند شاهد افزایش شیوع کرونا و سخت شدن شرایط برای کادر درمان هستیم، افزود: از ابتدای شیوع کرونا در کشور تا کنون 110 شهید در حوزه سلامت و درمان داشتیم.
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: در استان خراسان‌جنوبی تمام نهادهای دولتی و خصوصی در بحث مقابله با کرونا همکاری بسیاری خوبی داشتند که جای تقدیر و تشکر دارد.
 
احمدی عنوان کرد: در خراسان‌جنوبی چهار بیمارستان برای بستری بیماران کرونایی آماده و تجهیز شد که شامل بیمارستان ولی عصر (عج) در مرکز استان و بیمارستان‌های شهرستان‌های طبس، قاین و فردوس می‌شود.
 
وی با بیان این‌که در این بیمارستان‌ها فضای نگهداری بیماران کرونایی جدا سازی شده، گفت: در بحث اطلاع رسانی، آموزش، تهیه وسایل حفاظت فردی، تولید ماسک، دستکش، کیت حفاظتی، عینک، محافظ و ... اقدامات بسیار زیادی در استان انجام شده است.
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: علاوه بر موارد ذکر شده اقدامات قابل توجهی در بخش آمادگی بخش ایزوله تنفسی جهت پذیرش احتمالی بیماران، رفع مشکلات کمبود تخصصی پزشکان، در نظر گرفتن 36 تخت آی‌سی‌یو، انجام جراحی و سایر کارهای درمانی در بیمارستان‌ها انجام شده است.
 
احمدی به تامین دستگاه پرتابل ایزوله تنفسی برای بیمارستان ولی عصر (عج) اشاره کرد و افزود: تامین دو دستگاه ضدعفونی کننده سطوح جهت استقرار در بخش کرونا بیمارستان ولی‌عصر (عج)، تامین دو دستگاه سی‌تی‌اسکن برای بیمارستان‌های فردوس و نهبندان، تامین دستگاه کمک تنفسی ونتیلاتور پرتابل، 10 دستگاه ونتیلاتور و 22 دستگاه ثابت برای بیمارستان‌های استان تهیه شده است.
 
وی ادامه داد: تامین 20 دستگاه مانیتورینگ، دو دستگاه سونوگرافی پیشرفته برای بیمارستان‌های سربیشه و نهبندان، تامین و نصب 10 دستگاه برانکارد ایزوله تنفسی و راه‌اندازی آزمایشگاه ویروس شناسی در بیمارستان ولی‌عصر (عج) بیرجند از دیگر اقدامات انجام شده برای بیمارستان‌های استان است.
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به فعالیت‌های در دست اقدام اشاره کرد و گفت: تامین سی تی اسکن برای بیمارستان طبس، سه دستگاه ام‌آر‌آی برای بیمارستان‌های قاین، فردوس و طبس، تامین دستگاه‌های اکسیژن ساز برای سربیشه، سرایان، درمیان، بشرویه و طبس از جمله فعالیت‌های در دست اقدام است.
 
148 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های حوزه درمان
 
احمدی بیان کرد: برآورد مالی که برای پروژ‌ه‌های حوزه درمان انجام شده 148 میلیارد ریال است.
 
وی در مورد فعالیت‌های حوزه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی، گفت: پرستاران بیمارستان‌های استان در این ایام جهادگونه کار کرده و در حال فعالیت هستند.
 
ملاقات ممنوع در بیمارستان‌ها ادامه دارد
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از لغو تمامی مرخصی‌های کادر درمان در ایام شیوع کرونا خبر داد و افزود: ملاقات بیماران در بیمارستان‌های استان همچنان ممنوع است و از مردم درخواست می‌شود جهت ملاقات بیماران به بیمارستان‌ها مراجعه نکنند.
 
احمدی خاطرنشان کرد: خدمات دندانپزشکی به صورت اورژانسی در بیمارستان امام رضا (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) انجام می‌شود.
 
وی اظهار کرد: تجهیزات مورد نیاز آزماشگاه ویروس شناسی جهت سهولت انجام آزمایشات به بیمارستان ولی عصر (عج) منتقل شد و از ابتدای شیوع کرونا در استان تا روز گذشته 6 هزار و 580 آزمایش در استان انجام شده که 787 نمونه مثبت و 5 هزار و 793 مورد منفی شناسایی شده است.
 
کمک بیش از 3 میلیارد ریالی خیران برای مقابله با کرونا
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در مورد کمک‌های جمع آوری شده توسط خیران و نهادهای حمایتی برای مقابله با کرونا در استان، بیان کرد: تا کنون 3 میلیارد و 253 میلیون ریال کمک جمع آوری شده است.
 
احمدی به اختراع امکانات بسیار زیاد و قابل استفاده توسط حوزه فوریت‌های پزشکی در استان اشاره کرد و گفت: در مرکز بیماری‌های خاص استان نیز اقدامات درمانی قابل توجهی انجام شده است.
 
فوت دو بیمار دیالیزی براثر کرونا
 
وی عنوان کرد: در غربالگری انجام شده از مجموع 314 بیمار دیالیزی استان 29 مورد مشکوک به کرونا شناسایی شدند که نتیجه آزمایش 15 نفر مثبت و متاسفانه دو بیمار دیالیزی بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند.
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: تاکنون 48 مادر باردار مشکوک به کرونا در استان شناسایی شدند که نتیجه آزمایش 5 نفر مثبت شده است.
 
احمدی در خصوص بررسی و پیگیری شکایات واصله به دانشگاه علوم پزشکی، افزود: 62 مورد شکایت به دست ما رسیده که پیگیری شده همچنین دو نفر فاقد صلاحیت در بحث کرونا مداخله داشتند که به دادستان معرفی شدند.
 
وی اظهار کرد: برای گذراندن دوره نقاهت بیماران کرونایی 194 تخت نقاهتگاهی آماده شد که خوشبختانه استفاده نشد و طی هفته گذشته نقاهتگاه ها تعطیل شد و درصورت نیاز مجدد بازگشایی خواهد شد.
 
ابتلای 35 پرسنل کادر درمان استان به کرونا
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در این مدت 35 پرسنل کادر درمان در استان به کرونا مبتلا شدند که خوشبختانه همه بهبود یافتند.
 
احمدی تعداد نمونه های پلاسمای تهیه شده از بیماران کرونایی بهبود یافته را 5 مورد اعلام کرد و افزود: یک نمونه پلاسما از دانشگاه علوم پزشکی مشهد تهیه شده و از این تعداد 2 مورد در اختیار بیمارستان ولی عصر (عج) قرار گرفته است.
 
وی خاطرنشان کرد: در این مدت یک مورد عمل جراحی برای بیمار کرونایی انجام شده که موفق آمیز بوده است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1616662
ارسال نظر
نظرات