شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1399/03/20 شناسه خبر: 1616676
پاسخ شفاف نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس:

در شعبه رسیدگی به اعتبارنامه تاجگردون چه گذشت؟/ خسروی: در رد اعتبارنامه رأی دادم

در شعبه رسیدگی به اعتبارنامه تاجگردون چه گذشت؟/ خسروی: در رد اعتبارنامه رأی دادم
خسروی گفت: ساعت 12 امروز رأی گیری با حضور 16 نفر از اعضای شعبه انجام شد که 7 نفر رأی در رد اعتبارنامه و 9 نفر رأی در تأیید اعتبارنامه دادند و من رأی جهت رد اعتبارنامه دادم و از آن دفاع می‌کنم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خاورستان، در خصوص بررسی اعتبارنامه تاجگردون گفت: روز گذشته جلسه شعبه بررسی اعتبارنامه آقای تاجگردون حدود 5 ساعت طول کشید که نمایندگان معترض به اعتبارنامه وی، مستندات خود را ارائه کردند و آقای تاجگردون از خود دفاع کرد.

وی افزود: نمایندگان مجلس اعلام کردند برخی مدارک و مستنداتی که به شورای نگهبان ارسال شده، جدید است چراکه شورای نگهبان گفته بود قبلا تمام مستندات را در اختیار داشته است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل این که روز گذشته شورای نگهبان پاسخ نامه نمایندگان مجلس را نداده بود، رأی گیری به امروز موکول شد.

خسروی افزود: نامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان، 12 بند داشت که شورای نگهبان پاسخ داد 8 بند را قبلا در اختیار داشته و بررسی کرده و 4 بند جدید را نیز بررسی کرده است.

 وی اظهار کرد: ساعت 12 امروز رأی گیری با حضور 16 نفر از اعضای شعبه انجام شد که 7 نفر رأی در رد اعتبارنامه و 9 نفر رأی در تأیید اعتبارنامه دادند و من رأی جهت رد اعتبارنامه دادم و از آن دفاع می کنم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در شعبه، رأی اکثریت بر رد اعتبارنامه می بود، بررسی اعتبارنامه به کمیسیون تحقیق و تفحص می رفت که جهت بررسی فرصت بیشتری داشت اما رأی اکثریت بر تأیید بود و اعتبارنامه در شعبه تأیید شد.

خسروی تصریح کرد: برخی از نمایندگان معتقدند طبق قانون اساسی، رأی نماینده قابل واگذاری نیست و لازم است موضوع اعتبارنامه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بررسی شود که احتمالا فردا این موضوع در صحن علنی بررسی می شود و این موضوع، بستگی به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1616676
ارسال نظر
نظرات