شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 09:32 منتشر شده در مورخ: 1399/03/21 شناسه خبر: 1616811
به سختی آب خوردن؛

مِسن، روستایی که آب سالم ندارد

مِسن، روستایی که آب سالم ندارد
مردمی که در روستاهای بخش ارمند در شهرستان لردگان زندگی می کنند مشکل کمبود آب و غیر بهداشتی دارند که خواسته آن ها از مسئولین این است که به درد آن ها برسند و مشکل آن ها را حل کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ مشکلات متنوع از قبیل پراکندگی روستاها، فرسوده بودن تاسیسات آب‌رسانی و پایین بودن سطح بهداشت عمومی، تامین، توزیع و پایش کیفیت آب شرب روستاها را با مشکل روبرو ساخته ‌است.

مردم روستاهای بخش آرمند مدتی است با این بحران دست‌وپنجه نرم می‌کنند و باوجود پیگیری‌های متعدد همچنان نتوانستند مشکل آب شرب خود را رفع کنند و کسی تاکنون پاسخگوی مشکل قحطی آب نیست

مسئولین به درد ما برسند

یکی از اهالی روستای مسن در این خصوص به خبرنگار ما می‌گوید: چند روز است آب خوردن در لوله‌ها نیست و اگر بخواهیم از این آب بخوریم کثیف و غیربهداشتی است.

او ادامه می دهد: کاش مسئولی پیدا می‌شد و جوابگوی مشکلات ما بود اما این چند روز کسی به درد ما نرسیده و حتی حاضر نشدند یک قطره از این آب بخورند که بفهمند ما با چه مشکلی دست و پنجه نرم می‌کنیم.

یکی دیگر از اهالی این روستا گفت: این آب اینقدر کثیف است که حتی ما دست و صورت خودمان را هم نمی‌توانیم با این آب بشوییم.

او می گوید: همه این آب ها پر از کثیفی و مریضی است و کسی از مسئولین هم مشکل ما را پیگیری نمی‌کند.

با اجرای خط لوله 6 اینچ مشکلات بخش ارمند حل می شود

بهرامی مدیرعامل شرکت آبفای روستایی چهارمحال و بختیاری به خبرنگار ما گفت: این روستا در مجتمع آبرسانی آرمند واقع شده است که 15 هزار و 524 نفر جمعیت دارد.

وی تصریح کرد: آب روستای مسن توسط یک خط لوله به قطر 4 اینچ تامین می‌شود که در سنوات گذشته جهت جبران کمبود آب در روستا اقدام به اجرای خط لوله 6 اینچ این روستا کرده‌ایم.

بهرامی ادامه داد: تاکنون حدود 1200 متر از این مسیر اجرا شده و 400 متر آن باقی مانده که جزء پروژه‌های سال جاری است.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه مشکل روستاهای بخش آرمند حل می‌شود.

به گزارش جهانبین نیوز؛ مدیریت تامین آب آشامیدنی روستایی، شامل مدیریت کمیت و کیفیت منبع آب، مدیریت در انتخاب منبع و مدیریت در تصفیه و انتقال و توزیع آب در روستاهاست.

باید ریشه مشکلات تامین آب استان در طی چند دهه بازیابی و کارشناسی شده و از تکرار اشتباهات گذشته خودداری کرد و از مشارکت مردم از طریق سازمان‌های محلی مانند شوراها و دهیاری‌ها بهره گرفت.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1616811
ارسال نظر
نظرات