شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 11:38 منتشر شده در مورخ: 1399/03/21 شناسه خبر: 1616849
معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهرکرد خبر داد؛

میزبانی دانشگاه شهرکرد در جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی دانشگاهیان

میزبانی دانشگاه شهرکرد در جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی دانشگاهیان
معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهرکرد گفت: جشنواره فرهنگی-ادبی-هنری دانشگاهیان سراسر کشور با محوریت کرونا توسط معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری با همکاری پنج دانشگاه کشور ازجمله دانشگاه شهرکرد برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کرامت‌الله سعیدی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهرکرد در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: جشنواره فرهنگی-ادبی-هنری دانشگاهیان سراسر کشور با محوریت کرونا توسط معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری با همکاری پنج دانشگاه کشور ازجمله دانشگاه شهرکرد برگزار می‌شود تا ضمن انسجام‌بخشی به فعالیت‌های معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها، بازتاب و نمایانگر تلاش‌های جهادگران عرصه مبارزه با بیماری کرونا در قالب فرهنگ، هنر و ادبیات شود.

وی با اشاره به اهداف برپایی این جشنواره افزود: با توجه به در نظر گرفتن پنج بخش مختلف با موضوعات و زیرشاخه‌های متنوع برای این جشنواره، اهدافی مانند به میدان آوردن فعالان فرهنگی، هنری و ادبی دانشگاهی به منظور ثبت و ضبط کوشش‌های بخش‌های مختلف کشور در جهت مبارزه با کرونا، تقویت و رشد مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها و گسترش فرهنگ سلامت‌محور با استفاده از ابزارهای هنر، فرهنگ و ادبیات، مدنظر برگزارکنندگان این جشنواره است.

معاون فرهنگی-اجتماعی دانشگاه شهرکرد خاطرنشان کرد: دبیرخانه مرکزی این جشنواره در اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مستقر است اما به‌منظور تمرکز در هر یک از بخش‌های پنج‌گانه و تخصصی جشنواره شامل ادبی، فیلم و هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، هنرهای آوایی و ایده پردازی و خلاقیت، برای هر بخش دبیرخانه ای مجزا با مشارکت پنج دانشگاه کشور تشکیل شده است.

سعیدی با اشاره به برگزاری بخش هنرهای تجسمی این جشنواره توسط دانشگاه شهرکرد گفت: دبیرخانه این بخش آغاز به کار کرده و آماده پذیرش و دریافت آثار علاقمندان است وگرافیک، نقاشی، طراحی، عکس و خوش‌نویسی زیرشاخه‌های بخش هنرهای تجسمی جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی دانشگاهیان است.

وی بیان داشت: کرونا ویروس و مسئولیت شهروندی در موضوع پیشگیری، کروناویروس و تغییر در سبک زندگی، کرونا ویروس، همدلی و مهربانی شهروندان و کروناویروس، ایثار و تلاش جهادگونه کادر درمانی، محورهای موضوعی این جشنواره هستند.

سعیدی یادآور شد: این جشنواره علاوه‌بر مشارکت دانشگاه شهرکرد با مشارکت دانشگاه‌های مازندران، فردوسی مشهد، شهید چمران اهواز و کردستان در بخش‌های ادبی، ایده‌پردازی و خلاقیت، فیلم  و هنرهای نمایشی و هنرهای آوایی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی- اجتماعی دانشگاه شهرکرد در پایان گفت: بخش هنرهای تجسمی جشنواره فرهنگی، هنری،ادبی دانشگاهیان با عنوان "زندگی دست یاریگر توست" در دانشگاه شهرکرد برگزار می‌شود و  متقاضیان (دانشجویان،اساتید وکارکنان) می‌توانند تا 15 تیرماه با مراجعه به آدرس Farhangifestival.sku.ac.ir   به ثبت اثرات خود جهت شرکت در جشنواره اقدام نمایند. 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1616849
ارسال نظر
نظرات