شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:59 منتشر شده در مورخ: 1399/03/21 شناسه خبر: 1616978
یادداشت؛

مدیریت بحران کرونا در کرمانشاه؛ نوش‌دارو بعد از مرگ شهروندان

مدیریت بحران کرونا در کرمانشاه؛ نوش‌دارو بعد از مرگ شهروندان
عملکرد مدیریت بحران در استان کرمانشاه در مدیریت و مهار بیماری کرونا به مانند نوش دارو بعد از مرگ شهروندان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز، با ابتلای روزانه حدود 200 نفر و مرگ چندین تن، همچنان کرونا ویروس تهدید اصلی مرگ‌ومیر شهروندان کرمانشاهی قلمداد می‌شود و وضعیت استان در ماه‌های اخیر با تدابیر ناکافی به سطح هشدار و برخی روزها حتی به وضعیت قرمز رسیده است.

استان‌های مختلف کشور در مدیریت بحران کرونا که از اسفندماه ایران را فراگرفته با آمارهای متفاوتی از مبتلایان و فوتی‌ها تقریبا موفق به مدیریت این بیماری شده‌اند.

برخی از آنها با راهکارهای پیشگیرانه سعی کردند کمترین تلفات را داشته باشند و با رصدهای میدانی قوی و شناسایی موارد بحران‌زا و رفع آنها به خوبی از پس مدیریت این بحران برآمدند.

اما ناکارآمدی مدیران بحرانی در کرمانشاه که بر مسند حساس‌ترین پست‌ها نشسته‌اند و از قضا در این حین هیچ واکنشی از خود بروز نمی‌دهند موجب شده تا کرونا در استان همچنان جولان دهد.

مدیرانی که به تشکر و تقدیر مسئولان کشوری دلخوش کرده‌اند که معلوم نیست با وجود این آمار بالای مبتلایان نسبت به سایر استانها دقیقا بابت چه چیزی مورد التفات و تقدیر قرار می‌گیرند!

فرآیند مدیریت بحران عمدتا یک فعالیت‌ پیشگیرانه است که باید با لحاظ بودجه برای آموزش، اعمال قوانین و... این مهم انجام شود، اما در کرمانشاه بعد از فروکش کردن موج اول و هشدار وقوع موج دوم انتظار می‌رفت مدیریت بحران فعالانه‌تر در این حوزه عمل کند تا شاهد رشد دوباره آمار مبتلایان نباشیم که این گونه نشد.

به نظر می رسد که فعالیت‌های پیشگیرانه در طی ماه‌های اخیر برای اجتناب از آلودگی به ویروس کرونا در استان کرمانشاه همگی ناقص و البته محدود بوده‌اند و نتوانسته مشارکت مردم را جلب و آنها را با برنامه‌ها همراه کند.

نابه‌سامانی در مدیریت بحران استان کرمانشاه موجب شده تا امروز شاهد شکل‌گیری موج دوم کرونا در استان کرمانشاه باشیم و به اذعان مسئولان این بار آمارها بیشتر از موج اول است که نشانگر عدم انجام فعالیت‌های پیشگیرانه مناسب است.

عملکرد مدیریت بحران در استان به مانند نوش دارو بعد از مرگ شهروندان است و معمولا بعد از فراگیری بحران وارد عمل می‌شود؛ البته با مدیرکل جلسه‌ای مدیریت بحران کرمانشاه که این روزها در بحبوحه بحران کرونا تنها در جلسات می‌توانید پیدایش کنید از این بیشتر هم انتظار نمی‌رود.

*زهرا آقایی

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1616978
ارسال نظر
نظرات