شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:40 منتشر شده در مورخ: 1399/03/21 شناسه خبر: 1617013
معاون کمیته امداد کرمانشاه خبر داد؛

تأمین ۱۰۰ درصدی هزینه‌های ویژه درمانی مددجویان کرمانشاهی

تأمین ۱۰۰ درصدی هزینه‌های ویژه درمانی مددجویان کرمانشاهی
کیومرث رحمتی پور گفت: کمیته امداد ۱۰۰ درصد از هزینه‌های ویژه درمانی مددجویان را تأمین می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کیومرث رحمتی پور در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، با بیان اینکه از سال ۹۸ بیمه پایه تمامی خانوارهای مددجو ساکن شهرهای استان به بیمه سلامت تغییر یافته است، اظهار داشت: علی رغم تغییر بیمه پایه مددجویان همچنان بیمه‌های مکمل و خدمات ویژه به خانوارهای مددجو ارائه می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر یک مهمانسرا، ۱۴۷ پزشک عمومی و متخصص، ۴۲ مرکز درمانی و بیمارستان، ۲۷ آزمایشگاه و ۸۵ داروخانه طرف قرارداد ما بودند که به واسطه این انتقال در اختیار بیمه سلامت قرار گرفتند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه بیان داشت: هفت هزار و ۵۵ خانوار تحت پوشش حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مشمول بیمه تأمین اجتماعی هستند و ماهانه حق بیمه آن‌ها واریز می‌شود و در یک رنج سنی خاص از مستمری بازنشستگی بهره مند خواهند شد.

رحمتی پور اظهار داشت: از این تعداد ۳ هزار و ۹۳۲ خانوار زنان سرپرست خانوار، ۱۷۶ خانوار قالی بافان، ۲۹۴۷ خانوار روستاییان و عشایر هستند.

وی با اشاره به طرح‌های حمایتی از خانوار تحت پوشش کمیته امداد، ادامه داد: تا پایان سال ۹۸ تعداد ۲ هزار و ۳۹۱ کودک مبتلا به سوءتغذیه و مشمول طرح بهبود تغذیه کودکان در سطح استان کرمانشاه از خدمات کمیته امداد بهره مند شدند و ماهیانه سبد کالا دریافت کردند.

رحمتی پور گفت: از ابتدای امسال در حال پالایش این کودکان هستیم که افرادی را که ۵ سال به بالا هستند و آنها که طبق نظر پزشک سو تغذیه آنها مرتفع شده است از چرخه خارج خواهند شد.

معاون کمیته امداد استان کرمانشاه به اقدامات کمیته امداد استان در زمینه بیماران و پوشش‌های درمانی نیز اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر ۸۹۰ بیمار صعب العلاج تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند می‌شوند.

وی افزود: این تعداد ۵۲۰ بیمار سرطانی ،۱۱۷ بیمار دیالیزی ،۸۶ بیمار پیوند کلیه، ۱۰۷ بیمار ام اس، ۲۰ هموفیلی و ۴۰ نفر تالاسمی هستند.

رحمتی پور همچنین گفت: تعداد ۵۶۵ سالمند ناتوان نیز تحت پوشش قرار دارند که بر این اساس ماهانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان هزینه نگهداری به خانواده آنها پرداخت می‌شوند.

وی تصریح کرد: کمیته امداد ۱۰۰ درصد از هزینه‌های ویژه درمانی مددجویان را تأمین می‌کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1617013
ارسال نظر
نظرات