شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:09 منتشر شده در مورخ: 1399/03/21 شناسه خبر: 1617033
معاون هماهنگی و امور اجرایی آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد؛

تحصیل بیش از 60 هزار دانش‌آموز افغان در خراسان رضوی/ جمهوری اسلامی خدمات‌رسانی به دانش‌آموزان افغانستانی را وظیفه دینی خود می‌داند

تحصیل بیش از 60 هزار دانش‌آموز افغان در خراسان رضوی/ جمهوری اسلامی خدمات‌رسانی به دانش‌آموزان افغانستانی را وظیفه دینی خود می‌داند
شادکام گفت: درحال حاضر بیش از 60 هزار دانش‌آموز افغان در خراسان رضوی تحصیل می‌کنند که به طور مجموع 200 مدرسه ده کلاسه در اختیار آنان قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین شادکام، معاون هماهنگی و امور اجرایی آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس از تعداد چشم‌گیر دانش‌آموزان مهاجر افغان در مدارس استان خبر داد و گفت: درحال حاضر بیش از 60 هزار دانش‌آموز افغان در استان تحصیل می‌کنند که به طور مجموع 200 مدرسه ده کلاسه در اختیار آنان قرار گرفته است.

وی افزود: سرانه پرداختی دولت برای تحصیل هر دانش‌آموز افغان سالانه 2 الی 3 میلیون تومان و جزو هزینه‌های مستمر جمهوری اسلامی ایران به صورت سالیانه است.

معاون هماهنگی و امور اجرایی آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن اشاره به عدم همکاری و کمک جوامع بین‌المللی در بحث آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر به دلیل عدم کمک‌رسانی جوامع بین‌الملل در بحث آموزش و پرورش مهاجرین به ایران به هیچ عنوان از وظیفه خود برای رشد تعالی مهاجران افغانی سر باز نزده است.

وی افزود: شرکت‌های بین‌المللی در طول این سال‌ها برای خراسان رضوی فقط 5 الی 6 مدرسه تاسیس کرده‌اند.

شادکام درباره یکی از دلایل کمبود معلم در استان تصریح کرد: جهت تحصیل دانش‌آموزان افغانی هر سال 2 هزار معلم به مدارس تخصیص داده شده است، این در حالی است که آموزش‌و‌پرورش خراسان رضوی با کمبود بیش از 10 هزار معلم مواجه است.

معاون هماهنگی و امور اجرایی آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطر نشان کرد: تمام دانش‌اموزان اتباع می‌توانند در تمام جشنواره‌های دانش‌آموزی شرکت کنند.

وی در پایان افزود: دولت جمهوری اسلامی خدمات تحصیلی ارائه شده به دانش‌آموزان افغان را وظیفه دینی خود می‌داند و هیچ تحریم و فشاری موجب کاهش این مهمان‌نوازی‌ها نمی‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1617033
ارسال نظر
نظرات