شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:58 منتشر شده در مورخ: 1399/03/22 شناسه خبر: 1617107
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت مطرح کرد؛

مردم همچنان بی‌تفاوت به کرونا/ تداوم سختگیری ها در کردستان برای پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا ضروری است

مردم همچنان بی‌تفاوت به کرونا/ تداوم سختگیری ها در کردستان برای پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا ضروری است
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: با اقدامات بە موقع و رعایت نکات بهداشتی توسط مردم نباید اجازە داد بیمارستان‌ها از بیماران کرونایی پر شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی،  روند مبتلا شدن به ویروس کرونا در سراسر استان کردستان وارد شیب تندی شده و این وضعیت در شهرستان سنندج به‌عنوان مرکز استان به مراتب نگران کننده‌تر است.

شیب صعودی مبتلا شدن به ویروس کرونا در استان کردستان از میانه‌های اردیبهشت ماه جاری آغاز شده و متأسفانه با آغاز ماه جاری این روند با سرعت بیشتری همچنان ادامه دارد و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در خصوص روزهای آینده هشدار می‌دهند.

نگاهی به آمارهای اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در خصوص شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در این استان نشان می‌دهد که نیمی از افراد مبتلا مربوط به ۲۰ روز گذشته است و به همین دلیل نگرانی‌ها در خصوص روزهای آینده در این استان را صدچندان کرده است.

مانع پر شدن بیمارستان ها از بیماران کرونایی شویم

محمدمهدی گویا در جلسە ستاد استانی مبارزە با بیماری کرونا گفت: در حال حاضر شاهد افزایش تعداد بیماران و مبتلایان به کرونا در استان هستیم و باید با اقدامات موثر و اطلاع رسانی گسترده مانع پر شدن بیمارستان ها از بیماران کرونایی شویم.

وی ادامه داد: علاوه بر اطلاع رسانی و رعایت بهداشت فردی باید تدابیری اتخاذ شود تا اماکنی که محل مراجعه مردم است به امکانات بهداشتی و شستشوی دست ها مجهز باشند.

باید اقدامات سختگیرانه تا مدتی ادامه داشته باشد و حتی شدید شود

گویا بابیان اینکه برقراری بالانس میان تعداد مراجعان و ترخیصی ها امکان خدمات رسانی بهتر به مبتلایان را فراهم می کند، گفت: شرایط در کردستان و خصوصا سنندج به نحوی است که باید اقدامات سختگیرانه تا مدتی ادامه داشته باشد و حتی شدید شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اقدامات انجام شده در سیستم درمانی کردستان در مبارزه با کرونا را علمی و درست دانست و گفت: بیش از ۱۰ برابر مواردی که بستری می شوند بصورت سرپایی شناسایی شده اند و نشان از بیماریابی سریعتر و خدمت رسانی زودتر به آنان است.

لغو مراسم عزا و عروسی و پرهیز از حضور بیش از ۱۰ نفر در آرامستان ها هنگام خاکسپاری

وی بابیان اینکه شاهد نهایت فداکاری وایثار کادر درمانی در استان هستیم یکبار دیگر مردم را به رعایت دستورات بهداشتی فراخواند و گفت: لغو مراسم عزا و عروسی و پرهیز از حضور بیش از ۱۰ نفر در آرامستان ها هنگام خاکسپاری می تواند نقش موثری در کنترل و کاهش بیماری کرونا ایفا کند.

 در شرایط اقتصادی موجود نمی توان بازار و کسب و کارها را تعطیل کرد 

بهمن مرادنیا استاندار کردستان هم در این جلسه اظهار داشت:  از همان آغاز شیوع بیماری همه نهادها و دستگاه ها پای کار بودند و کادر درمانی استان را با روش های مختلف یاری کردند.

وی ادامه داد: کادر درمانی و بهداشتی استان فداکارانه برای کنترل بیماری تلاش می کنند و ما جزو استان هایی بودیم که در اوائل شیوع بیماری نسبت به دیگر استان ها شرایط قابل قبولی داشتیم، اما موج دوم بیماری که اکنون در برخی استان ها و از جمله کردستان شروع شده موجب نگرانی مردم شده است.

مرادنیا با بیان اینکه در شرایط اقتصادی موجود نمی توان بازار و کسب و کارها را تعطیل کرد افزود: ما در بستن تفرجگاه ها و اماکن تفریحی مشکلی نداریم و می توانیم محدودیت هایی را اعلام کنیم کما اینکه در سنندج و مریوان این اقدام انجام شده است.

استاندار کردستان اظهار کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی لازم است کنترل بیشتری بر پاساژها و رعایت الزامات بهداشتی داشته باشند تا مردم کمتر دچار آسیب شوند و اگر پاساژی این مسئله را رعایت نکند با آنها برخورد لازم صورت گیرد.

وی در پایان از معاون درمانی وزیر بهداشت خواست به دلیل کمبود امکانات توجه بیشتری به استان و تامین امکانات مورد نیاز پزشکی و بهداشتی داشته باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1617107
ارسال نظر
نظرات