شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 14:16 منتشر شده در مورخ: 1399/03/22 شناسه خبر: 1617147
معاون جهادکشاورزی میاندوآب خبر داد؛

تولید سالانه یک میلیون تن محصول کشاورزی در میاندوآب/ ۲۶هزار بهره بردار کشاورزی در میاندوآب فعالیت دارند

تولید سالانه یک میلیون تن محصول کشاورزی در میاندوآب/ ۲۶هزار بهره بردار کشاورزی در میاندوآب فعالیت دارند
علی دیانتی گفت: با وجود محدودیت در منابع آبی، تولید سالیانه محصولات کشاورزی از ۷۲۰ هزار تن به نزدیک یک میلیون تن افزایش یافته و میاندوآب مقام دوم استانی را بعد از مرکز استان به خود اختصاص داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معاون جهادکشاورزی میاندوآب در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های این شهرستان در بخش کشاورزی، اظهار کرد: شهرستان میاندوآب با وجود ۸۲ هزار هکتار اراضی زیر کشت  شامل ۵۲ هزار هکتار اراضی آبی و ۳۰ هزار هکتار دیم  در تولید نهال، شیر، علوفه و زراعت چوب دارای برند ملی و منطقه ای است.

علی دیانتی افزود: در حوزه دام، شهرستان میاندوآب با دارا بودن بیش از ۷۳ هزار رأس دام سنگین و ۴۳۵ هزار دام سبک و تولید سالیانه ۱۱۵ هزار تن انواع تولیدات دامی، یکی از قطب های مهم دامپروری استان محسوب می شود که با راه اندازی واحدهای تبدیلی و تکمیلی ارزش افزوده به بخش بازگشته است.

وی گفت: با وجود محدودیت در منابع آبی، کاهش حق آبه شهرستان و برنامه های ستاد احیاء دریاچه ارومیه در چند سال اخیر، با تلاش و کوشش شبانه روزی پرسنل خدوم جهاد کشاورزی و کشاورزان زحمتکش، تولید سالیانه محصولات کشاورزی از ۷۲۰ هزار تن به نزدیک یک میلیون تن افزایش یافته و میاندوآب مقام دوم استانی را بعد از مرکز استان به خود اختصاص داده است.

دیانتی تصریح کرد: سیستم های آبیاری نوین در شهرستان میاندوآب نیز در چند سال گذشته از چهار هزار هکتار به هشت هزار و ۶۰۰ هکتار رسیده است.

معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی میاندوآب با بیان اینکه بیش از ۵۰ نوع از انواع محصولات کشاورزی در این شهرستان تولید می شود، افزود: سیب و انگور عمده ترین محصولات باغی و گندم، جو، چغندرقند و یونجه محصولات زراعی عمده این شهرستان بوده و یونجه با ۱۴ هزار هکتار، بیشترین سطح زیر کشت محصولات زراعی شهرستان را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به فعالیت ۲۶ هزار و ۵۰۰ نفر بهره بردار بخش کشاورزی در این شهرستان، گفت:  نزدیک به ۵۰ درصد مردم شهرستان ساکن روستا بوده و اقتصاد و گردش مالی شهرستان وابسته به بخش کشاورزی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1617147
ارسال نظر
نظرات