شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 13:36 منتشر شده در مورخ: 1399/03/24 شناسه خبر: 1617677
واکنش جوانترین عضو شوراهای اسلامی استان و کشور به طرح ازدواج اجباری؛

امنیت شغلی اجباری در کنار ازدواج اجباری لازم و ضروری است

امنیت شغلی اجباری در کنار ازدواج اجباری لازم و ضروری است
آرش محمدی رئیس شورای اسلامی شهرستان شهرکرد گفت: پیشنهاد می گردد در صورت تصویب و اجرای طرح ازدواج اجباری در مجلس شورای اسلامی طرح هایی به نام های شغل اجباری ، امنیت شغلی اجباری و شرایط ازدواج اجباری نیز به این طرح الحاق گردد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  آرش محمدی  رئیس شورای اسلامی شهرستان شهرکرد در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ ضمن ارائه طرح ازدواج اجباری در مجلس شورای اسلامی گفت: در این طرح مشخص شده است که جوانان تا ۲۸ سالگی وقت دارند ازدواج کنند.

جوانترین عضو شورایی کشور خاطرنشان کرد: هر ساله عواملی از جمله ترس از خشونت خانواده، دختران و پسران زیادی را به ازدواج اجباری بی قانون مجبور می‌کند، بسیاری از افرادی که اجباری ازدواج می‌کنند، پس از ازدواج، با آسیب‌های شدید روانی و جسمانی رو به رو می‌شوند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان شهرکرد تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود در صورت تصویب و اجرای طرح ازدواج اجباری در مجلس شورای اسلامی طرح هایی به نام های شغل اجباری،  امنیت شغلی اجباری و شرایط ازدواج اجباری نیز به این طرح الحاق شود.

آرش محمدی در پایان افزود: به استناد بند الف تبصره 12 قانون بودجه سال 96 کل کشور «افزایش حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر از قبیل هیأت علمی، کارکنان کشوری و لشکری و قضات به طور جداگانه توسط دولت در این قانون انجام می‌گیرد به نحوی که تفاوت تطبیق موضوع مواد 71 و 78 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال 86 در حکم حقوق ثابت، باقی بماند.»  و به نوعی حقوق مادام العمر نجومی‌بگیران برقرار است که پیشنهاد میگردد قسمتی از این حقوق جهت اجرای طرح ازدواج اجباری و کمک به جوانان در شرف ازدواج اختصاص یابد.

گفتنی است آرش محمدی، جوان ترین عضو شورایی استان چهارمحال و بختیاری و کشور  متولد 1370 و عضو شورای اسلامی شهر نافچ است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1617677
ارسال نظر
نظرات