شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:01 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1617710
استاندار قزوین:

دولت به موضوع نگهداشت مدارس توجه جدی نمی‌کند

دولت به موضوع نگهداشت مدارس توجه جدی نمی‌کند
هدایت الله جمالی‌پور گفت: متاسفانه در دولت به موضوع نگهداشت مدارس توجه جدی نمی‌شود که همین موضوع موجب معضل و مشکلات در شرایط فعلی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح قزوین؛ هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین در جلسه شورای آموزش و پرورش که امروز(سه شنبه) در سالن جلسات استاندای قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امام راحل زمانی که کلمه طیبه بسیج را بر زبان جاری کردند و نام بسیج ۲۰ میلیونی را عنوان کردند، یعنی اینکه همه مردم را زیر یک چتر قرار دادند تا برای ساخت کشور همه افراد مشارکت کنند.

وی افزود: بسیج یک عبارت ارزشمندی است که باید تلاش کنیم تا از این ظرفیت برای ساختن جامعه استفاده کنیم چراکه بسیج ظرفیت بزرگی است که اگر براساس آرمان‌های امام(ره) تحقق پیدا کند، می‌تواند کارهای بزرگی را در جامعه رقم بزند.

استاندار قزوین تاکید کرد: امروزه نیاز است که همه مردم در کنار هم قرار بگیرند چراکه آموزش و پرورش یک نظام اشتراکی، حکومتی و مردمی است و زمانی که دو خصوصیت مردم و دولت در کنار هم قرار بگیرد، می‌توان به نفع مردم پیش رفت.

وی با اشاره به همکاری دولت و مردم با یکدیگر ابراز کرد: آموزش و پرورش باید دو وجهی کار کند و وجه مردم را جدی‌تر بگیرد تا با همکاری و مشارکت بین دولت و مردم مشکلات موجود حل شود.

این مقام مسئول بیان کرد: باید مشارکت عامه را در موضوع آموزش و پرورش به عنوان یک اصل در دستور کار قرار دهیم چراکه این موضوع یک مسئله چند ساحتی است.

با بودجه دولتی نمی‌توان فعالیت‌های آموزشی را حمایت کرد

وی اضافه کرد: باید با توجه به نیازهای مدارس در قالب‌های مورد نیاز، مردم دسته‌بندی شوند تا بتوانند به مدارس کمک کنند تا مشکلات موجود در هر بخش برطرف شود و همچنین مجموعه استانداری آماده است تا در کنار آموزش و پرورش و موضوع نوسازی مدارس حضور داشته باشد.

استاندار قزوین با اشاره به کمبود بودجه آموزش و پرورش ابراز کرد: ما در جلسات باید به دنبال ظرفیت‌های موجود باشیم، چراکه با بودجه دولتی نمی‌توان پیش رفت بلکه باید از ظرفیت‌های دیگر کمک بگیریم تا مشارکت عمومی در مدارس را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه مدرسه خانه دوم فرزندان است، گفت: اگر آموزش و پرورش بتواند مشارکت عمومی را رقم بزند و نشریه‌ها، رسانه و صدا و سیما هم کمک کنند که پیوند مردم با مدرسه صورت گیرد، سودهای خوبی به نفع مردم از مشارکت‌های حاصل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دولت باید تمامی موضوعات را بررسی کند، تاکید کرد: متاسفانه در دولت به موضوع نگهداشت مدارس توجه جدی نمی‌شود که همین موضوع موجب معضل و مشکلات در شرایط فعلی شده لذا باید با توجه به نقش و اهمیت مدارس، مشارکت عموم مردم را در بحث تجهیز و نگهداری مدارس در دستور کار قرار دهیم.

این مقام مسئول بیان کرد: خلق ایده‌های نو برای نگهداشت و مشارکت مردم برای حفظ مدارس بهترین راه حل در شرایط موجود است و حتما نباید تلفن همراه با قیمت‌های بالا برای حضور دانش‌آموزان نیازمند در کلاس‌های آنلاین تهیه شود بلکه می‌توان با هزینه کمتر و تهیه چند گوشی همراه چنین دانش آموزان را به تحصیل بازگرداند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1617710
ارسال نظر
نظرات