شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 21:33 منتشر شده در مورخ: 1399/03/24 شناسه خبر: 1617793
وزیر راه و شهرسازی در اردبیل:

راه آهن اردبیل، یک اثر مهندسی ناب است/ بزرگراه های اردبیل افزایش می یابد

راه آهن اردبیل، یک اثر مهندسی ناب است/ بزرگراه های اردبیل افزایش می یابد
اسلامی وزیر راه و شهرسازی به تشریح وضعیت پروژه ملی راه آهن اردبیل پرداخت و گفت: هم اکنون کار زیرسازی این پروژه ملی از 85 درصد عبور کرده و ایستگاه مسافر آن نیز تا پایان تابستان قابل بهره برداری خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی کشور در حاشیه بازدید از راه آهن اردبیل در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، به تشریح وضعیت این پروژه ملی پرداخت و گفت: پروژه راه آهن اردبیل از دو سال پیش در یک حرکت پیوسته و منظمی رشد داشته و هم اکنون  زیر سازی پروژه از 85 درصد عبور کرده است.

وی با بیان اینکه 60 کیلیومتر راه آهن اردبیل آماده روسازی است، گفت: کار  10 کیلومتر آن آغاز شده و در حال ریل گذاری است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود به مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: دولت عزم خود را جزم کرده تا این پروژه بزرگ که چندین سال با رکود مواجه بوده است، قسمت اعظم آن تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

وی به ارسال تجهیزات و دستگاه های لازم جهت تسریع در پیشرفت کار اشاره کرد و گفت: از هفته های آینده با رسیدن تجهیزات کار روسازی از جبهه های دیگر آغاز می شود تا کار پروژه شتاب بیشتری به خود بگیرد

اسلامی با بیان اینکه بخش اعظم کار، پل های بزرگ است گفت: راه آهن اردبیل پروژه عظیمی است که سهم بزرگ 175 کیلوتر آن را پل ها تشکیل می دهند چراکه منطقه کوهستانی است و دره های بزرگی در این منطقه وجود داد.

وی افزود: کار ساخت 31 کیلومتر تونل و 5 کیلیوتر پل های که در نوع خودش بی نظیر است توسط شرکت های ایرانی در حال  انجام است و در کل راه آهن اردبیل یک اثر مهندسی در تاریخ کشور به حساب می آید.

اسلامی به مشکلات پیش روی پروژه راه آهن اردبیل نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه شیوه تامین مالی این پروژه، تسهیلات دولتی است از این لحاظ  گلوگاه  خاصی در این زمینه نداریم.

وزیر راه و شهرسازی به پیشرفت ایستگاه مسافر پروژه ملی راه آهن اردبیل نیز اشاره کرد و گفت:ایستگار مسافر راه آهن اردبیل نیز در حال احداث است و همگام با پروژه از پیشرفت قابل ملاحظه ای برخوردار است که یش بینی می شود تا پایان تابستان به مرحله بهره برداری برسد.

اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به راه های مواصلاتی استان اردبیل نیز اشاره کرد و گفت: نقاط گلوگاه و پرترافیک استان در حال گسترش  است بطوریکه یابد باند دوم بزرگراه در محور شمال و جنوب تا پایان امسال به میزان  60 کیلومتر افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه حجم سرمایه گذاری در راه آهن اردبیل، هزار و ششصد میلیارد تومان است، گفت: هزار میلیارد تومان نیز برای افزایش بزرگراه های استان اختصاص داده شده است تا در یک برنامه 4ساله جهش خوبی را در راه سازی اردبیل شاهد باشیم.

 

انتهای پیام/ج

https://www.dana.ir/1617793
ارسال نظر
نظرات