شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 10:58 منتشر شده در مورخ: 1399/03/25 شناسه خبر: 1617861

پیش بینی برداشت ۵۰ هزار تن گندم در میاندوآب

پیش بینی برداشت ۵۰ هزار تن گندم در میاندوآب
معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب از پیش بینی برداشت بیش از ۵۰ هزار تن گندم از اراضی زیر کشت این محصول در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر، اظهار کرد: امسال ۲۴ هزار و ۱۶۱ هکتار از اراضی زراعی شهرستان میاندوآب به کشت محصول گندم اختصاص یافته است که از این میزان ۱۳ هزار و ۳۷۱ هکتار مربوط به گندم دیم و ۱۰ هزار و ۷۹۰ هکتار مربوط به گندم آبی است.

 معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب افزود: پیش بینی می شود امسال  بیش از ۵۰ هزار تن گندم از اراضی زیر کشت این محصول در شهرستان میاندوآب برداشت شود.

 وی گفت: بمنظور جلوگیری از تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران، مراکز خرید گندم موظفند روزانه چک لیست مربوط به گندم تحویلی را به همراه مشخصات کشاورزان تهیه و در اسرع وقت در اختیار بانک کشاورزی قرار دهند تا به موقع منابع نقدینگی مورد نیاز جهت خرید تضمینی گندم تامین شود.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با بیان اینکه خرید گندم تنها از  طریق سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی انجام خواهد شد، اظهار کرد: پنج مرکز خرید شامل:(مراکز روستاهای اسماعیل کندی، گوگ تپه، حاج حسن، سیلوی بادبند چهاربرج و کارخانه آرد طراوت) برای تحویل گندم و مرکز خرید سیمینه واقع در روستای گوگ تپه برای تحویل کلزا در نظر گرفته شده است و خروج گندم از استان ممنوع بوده و منوط به اخذ مجوز از اداره غله می باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1617861
ارسال نظر
نظرات