شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 11:24 منتشر شده در مورخ: 1399/03/25 شناسه خبر: 1617923
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان:

آزمون حضوری دانشگاه های آزاد اسلامی گیلان بر اساس شیوه نامه سازمان مرکزی برگزار می‌شود

آزمون حضوری دانشگاه های آزاد اسلامی گیلان بر اساس شیوه نامه سازمان مرکزی برگزار می‌شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با بیان اینکه ما بر اساس شیوه نامه ارسال شده از سوی سازمان مرکزی عمل می‌کنیم، گفت: ما از دانشگاه علوم‌پزشکی استعلام کردیم و بر اساس این استعلام استان ما در وضعیت سفید و یا زرد غیرهشداری قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد دوستار، رئیس دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامی گیلان در گفت و گو با ۸دی درباره اعتراض دانشجویان به برگزاری آزمون حضوری پایان ترم این دانشگاه اظهار کرد: تعدادی از دانشجویان دانشگاه به برگزاری آزمون معترض بودند اما ما بر اساس شیوه نامه ارسال شده از سوی سازمان مرکزی عمل می‌کنیم.

وی افزود: در شیوه نامه مذکور آمده است استان‌های که به لحاظ گسترش بیماری کرونا در وضعیت سفید هستند آزمون باید در آنها به شکل حضوری برگزار شود و استان‌هایی که در وضعیت قرمز قرار دارند آزمون در آنها به صورت غیر حضوری و با تأخیر برگزار می شود مرجع ما درباره سفید یا قرمز بودن استان دانشگاه علوم پزشکی است و بر همین اساس نیز عمل می کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان ادامه داد: ما از دانشگاه علوم‌پزشکی استعلام کردیم و بر اساس این استعلام استان ما در وضعیت سفید و یا زرد غیرهشداری قرار دارد.

دوستار تاکید کرد: در گیلان دو شهر رشت و لاهیجان دارای جمعیت دانشجویی زیاد است. استان گیلان ۳۰ هزار دانشجو دارد که در این بین ۱۲ هزار دانشجو مربوط به شهرستان رشت و ۸۰۰۰ مربوط به شهرستان لاهیجان است و ۱۰ هزار دانشجو نیز مربوط به مابقی مراکز دانشگاهی ما هستند و این شهرستان‌ها در وضعیت سفید قرار دارند و ما بر اساس شیوه نامه آزمون را به صورت حضوری برگزار می‌کنیم.

وی در رابطه با عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مسئولین برگزاری آزمون نیز اظهار داشت: ما به مراقبین و مسئولین برگزاری آزمون تاکید کرده‌ایم که دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند و از دانشجویان نیز خواسته‌ایم که ماسک به همراه داشته باشند.

دانشجویان معترض به حضور در آزمون متقاعد شدند

وی با بیان اینکه آزمون‌های روزانه توسط ۱۵۰ مراقب برگزار می‌شود گفت: ممکن است افرادی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکرده باشند اما ما به شدت پیگیر هستیم که این دستورالعمل‌ها اجرا شود ضمن اینکه ماسک و دستکش از سوی دانشگاه در اختیار مراقبین قرار داده می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان گفت: امروز تعدادی از دانشجویان به برگزاری حضوری آزمون معترض بودند که با این دانشجویان قبل از برگزاری آزمون جلسه ای داشتیم و این تعداد دانشجو نیز متقاعد شدند و در آزمون شرکت کردند.

وی افزود: دانشجویان از ما می‌پرسیدند اگر شرایط استان قرمز شود دانشگاه آزمون را به چه نحوی برگزار می‌کند و پاسخ دادیم در این شرایط آزمون به تاخیر می‌افتد امروز هم که شرایط سفید است باید از این موقعیت برای برگزاری آزمون استفاده کنیم، ضمن اینکه آزمون در کمترین زمان برگزار می شود.

چرا دانشگاه گیلان آزمون خود را به صورت غیر حضوری برگزار می کند؟!

دوستار ادامه داد: امروز از ۳ هزار نفر در چهار نوبت مختلف آزمون گرفته شد و تنها حدود ۱۵ نفر از دانشجویان معترض بودند که چرا آزمون به صورت مجازی برگزار نمی‌شود و برخی از این دانشجویان می‌گویند چرا دانشگاه گیلان آزمون خود را به صورت غیر حضوری برگزار می کند در حالی که دانشگاه گیلان مشکل خوابگاه و سلف سرویس دارد و این دانشگاه با هشت هزار دانشجوی خوابگاهی نمی‌تواند خوابگاه و سلف سرویس دانشگاه را فعال کند ضمن اینکه تعداد زیادی از دانشجویان این دانشگاه از استان‌های دیگر هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان تاکید کرد: امروز در ۱۰ استان دیگر نیز آزمون پایان ترم به صورت حضوری برگزار شد و استان گیلان تنها استان برگزارکننده آزمون حضوری نبود.

وی با بیان اینکه در ۱۰ نقطه از استان گیلان آزمون حضوری دانشگاه آزاد برگزار می‌شود افزود: دانشجویان نیاز نیست که از شهرستان ها برای برگزاری آزمون به رشت بیایند بلکه می‌توانند در شهرستان خودشان در آزمون حضوری دانشگاه شرکت کنند.

تعهدنامه دانشگاه آزاد هیچ ارتباطی به بیماری کرونا ندارد بلکه درباره پرداخت شهریه دانشجویی است

دوستار درباره علت گرفتن تعهد از دانشجویان نیز گفت: در برخی از رسانه‌ها آمده بود که تعهد برای موضوع بیماری کرونا از دانشجویان گرفته می‌شود در حالی که این تعهدنامه هیچ ارتباطی به بیماری کرونا ندارد بلکه درباره پرداخت شهریه دانشجویی است و در واقع ما به دانشجویان بر اساس این تعهدنامه مهلت می‌دهیم که شهریه کامل ترم فعلی خود را پرداخت کنند‌ بدون اینکه مانع شرکت آنها در آزمون شویم.

وی ادامه داد: ما طبق روال گذشته و برای رعایت حال دانشجویانی که امکان پرداخت شهریه خود را ندارند از حضور این دانشجویان برای شرکت در آزمون جلوگیری نمی‌کنیم و تنها از آن‌ها تعهد می‌گیریم که ظرف یک مدت محدود شهریه دانشگاه را پرداخت کنند.

فرم‌های خوداظهاری در جهت کمک به دانشجویان است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان افزود: علاوه بر این تعهدنامه، فرم‌های خود اظهاری درباره داشتن بیماری خاص و یا علائم بیماری از دانشجویان دریافت می‌شود که این فرم‌ها در جهت کمک به دانشجویان است و اگر بر اساس این فرم‌ها، افرادی دارای علایم بیماری باشند حتی اگر علائم این بیماری غیر از کرونا باشد از آن‌ها در اتاق‌های جداگانه آزمون گرفته می‌شود که برای این‌کار چهار کلاس جدا و قرنطینه در نظر گرفته شده است و امروز در این رابطه تنها دو نفر مشکوک بودند که از این افراد در اتاق قرنطینه آزمون گرفته شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان ادامه داد: ما دانشجویانی داریم که در روستاها و شهرستان‌ها ساکن هستند و اقامت دارند و ممکن است دسترسی به فضای مجازی، اینترنت یا رایانه برای شرکت در آزمون نداشته باشند و باید این دسته از افراد را هم مدنظر قرار دهیم.

وی تاکید کرد: هر وقت ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کند که شهرستان رشت و استان گیلان در شرایط قرمز و هشدار قرار دارد این آزمون را به تأخیر خواهیم انداخت و اگر اعلام شود شهرستان خاصی در وضعیت قرمز و بیشتر قرار دارد در همان شهرستان آزمون به تاخیر خواهد افتاد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1617923
ارسال نظر
نظرات